LV   ENG
Filmu nozarē sarīkots auglīgs seminārs ar ministra piedalīšanos
Kristīne Matīsa, Nacionālā Kino centra informācijas un Latvijas filmu izplatīšanas projektu vadītāja
2010. gada 10. martā kinoteātrī "K.Suns" notika Latvijas filmu nozares seminārs, reaģējot uz faktu, ka šis gads nozarē sācies ar pārmaiņām – reorganizēts Nacionālais Kino centrs, samazināts nozares finansējums, tomēr tiek meklētas un dibinātas jaunas iespējas finansējuma piesaistīšanai un filmu izplatīšanai. Vēlēšanos uzrunāt Latvijas aktīvākos kinoveidotājus bija izteicis arī kultūras ministrs Ints Dālderis, un visu šo iemeslu dēļ filmu veidotāji tika aicināti uz tikšanos.
 
Kultūras ministrs Ints Dālderis aicināja atcerēties, ka arī filmu nozarē svarīgi ir rezultatīvie rādītāji, tātad ārkārtīgi būtiska industrijas sastāvdaļa ir filmu izplatīšana un nogādāšana pie skatītāja; šim procesam ministrs solīja politisku atbalstu. Viņš arī prognozēja, ka uz finansējuma pieaugumu tuvākajā laikā lielu cerību nav, tāpēc arvien intensīvāk jāizmanto nozares iekšējie resursi.

Nacionālā Kino centra direktore Ilze Gailīte – Holmberga raksturoja situāciju nozarē pēc NKC reorganizācijas un budžeta samazinājuma, iezīmējot arī jaunas iniciatīvas tuvākajai nākotnei; visa šī informācija pieejama www.nfc.lv.

Jaundibināto Rīgas Filmu fondu prezentēja Rīgas vicemēra Aināra Šlesera padomnieks Georgs Lansmanis un Rīgas domes Uzņēmējdarbības koordinācijas centra direktors Ervins Labanovskis, kurš atklāja, ka 2010. gadā plānots šajā fondā ieguldīt Ls 400'000. Atbildot uz animācijas filmu producenta Māra Putniņa jautājumu, Ervins Labanovskis pieļāva, ka nākotnē šāds atbalsts varētu attiekties arī uz animācijas filmu kopražojuma projektiem.

Rīgas Kinomuzeja vadītāja Agnese Zeltiņa aicināja kinoveidotājus izmantot Kinomuzeja piedāvātās iespējas – telpas, pasākumus, sinematēku un krājuma bagātības, apliecinot, ka reorganizācijas rezultātā muzejam gan finansiālā ziņā apgriezti spārni, tomēr ir vēl arī galva, rokas un entuziasms.

Rīgas plānošanas reģiona ES struktūrfondu informācijas centra vecākais speciālists Ģirts Kindzulis iepazīstināja ar plašu iespēju spektru, kas arī audiovizuālās jomas pārstāvjiem paveras dažādos Eiropas fondos un piedāvāja bezmaksas konsultācijas; šī informācija un kontakti atrodami NKC mājaslapā www.nfc.lv. Viena šāda fonda piedāvājumu jau izmanto filmu studija "Rija" un "Film Angels Studio", pieredzē dalījās producents Vilnis Kalnaellis un režisors Jānis Kalējs. Savukārt producents Roberts Vinovskis jau divus gadus veido DVD izplatīšanas platformu "Best Baltic" (www.bestbaltic.lv) un aicināja kolēģus uz ciešāku sadarbību, jo "Best Baltic" attīstība pierāda, ka ne tikai pieprasījums veido piedāvājumu, bet iespējams arī pretējais modelis – ar piedāvājumu veidot pieprasījumu.

Inga Dārzniece no "Radošo industriju biznesa inkubatora HUB Riga" stāstīja par biznesa inkubatoru piedāvātajām iespējām, vairāk par to iespējams uzzināt lapā www.the-hub.net.

Semināru noslēdza mārketinga speciāliste Dita Danosa, kura Banku augstskolā vada programmu Uzņēmumu vadīšana radošajās industrijās. Viņa aicināja veidot personiskāku kontaktu starp filmu autoriem un skatītājiem, aktīvāk iesaistīt skolas kā potenciālo auditoriju un strādāt pie filmas mārketinga jau kopš pirmās filmēšanas dienas; šim nolūkam Dita Danosa piedāvāja savas augstskolas studentus, kuriem studiju programmā ir nepieciešama prakse.

Filmu nozares seminārā piedalījās apmēram 100 aktīvākie filmu nozares pārstāvji.
 
Atgriezties
 
 
 
Komentāri
 
Jūsu vārds
Jūsu e-pasts
Teksts