LV   ENG
Nacionālā Kino centra spēlfilmu projektu konkursa rezultāti [23.03.2010. 11:48]
Uldis Dimiševskis, Nacionālā Kino centra filmu nozares ražošanas atbalsta koordinators
Noslēdzies Nacionālā Kino centra (NKC) izsludinātais konkurss par 2010. gadā pieejamo valsts finansējumu spēlfilmām, un rezultāti varētu apmierināt visplašākā skatītāju spektra cerības – trīs atbalstītie projekti ir pietiekami atšķirīgi, lai katrs potenciālais skatītājs atrastu kaut ko tieši sev. Jāatgādina, ka konkursā atbalstīti tikai tādi projekti, kuru filmēšanas periods beigsies jau 2010. gadā, tātad jau nākamgad būtu jānotiek šo filmu pirmizrādēm.
 
 
Lielāko finansējuma apjomu (Ls 170 000) saņēmusi Aigara Graubas topošā spēlfilma "Sapņu komanda" (producents Andrejs Ēķis) – plašam skatītāju lokam adresēts patriotiski vēsturisks un pozitīvi motivējošs stāsts par mazās Latvijas nesen dibināto basketbola izlasi, kura 1935. gadā radīja Eiropas mēroga sensāciju, izcīnot pirmo Eiropas čempionu titulu. Jāatgādina, ka šī ir autoru komanda, kas strādājusi pie filmām "Rīgas sargi" (2007) un "Rūdolfa mantojums" (2010) un arī jaunajai filmai sola tikpat nopietnus izplatīšanas rezultātus.

Ls 121 200 filmēšanai un filmas pabeigšanai saņem Aika Karapetjana projekts "Cilvēki tur" (producents Roberts Vinovskis) – drosmīgs mēģinājums pievērsties Latvijas spēlfilmās netipiskajai cittautiešu videi un ieinteresēt līdz šim neaptvertu auditoriju; filmas darbība risinās Purvciemā, gluži vai kriminogēnā situācijā, turklāt filma tiks uzņemta krievu valodā un tai jau noslēgti izplatīšanas līgumi Krievijā un Ukrainā.

Aiks Karapetjans ar šo filmu debitē pilnmetrāžas spēlfilmas režijā, viņa pieredzē jau ir augsti novērtētā Latvijas Kultūras akadēmijas diplomdarba īsfilma "Riebums" (2007), kā arī studijas Parīzes kinoskolā.

Ls 90 000 filmas pabeigšanai saņem Māra Martinsona spēlfilma "Amaya" (producente Linda Krūkle) – vērienīgs starptautisks kopražojums, kura filmēšanas periods jau pabeigts Honkongā; Latviju šajā projektā pārstāv arī operators Gints Bērziņš un aktrise Kristīne Nevarauska. Māris Martinsons par profesionālu kinorežisoru kļuvis praktiskā darbā Lietuvā, bet kopš 2009. gada atgriezies Latvijā; viņa filma "Nevajadzīgie ļaudis" Nacionālajā filmu festivālā Lielais Kristaps saņēma balvu kā labākā pilnmetrāžas spēlfilma un tikusi apbalvota arī starptautiskos festivālos.

Nacionālais Kino centrs pašlaik ir izsludinājis arī dokumentālo filmu un animācijas filmu projektu konkursus, projektu publiskās prezentācijas paredzētas pirms un pēc Lieldienām (plašāka un precīzāka informācija sekos šonedēļ), konkursu rezultāti – aprīļa vidū.
 
Atgriezties
 
 
 
Komentāri
 
Jūsu vārds
Jūsu e-pasts
Teksts