LV   ENG
Dokumentālo filmu projektu konkurss. Pieteikto projektu prezentācija
Uldis Dimiševskis, Nacionālā Kino centra ražošanas daļas vadītājs
29. martā no plkst. 9:30 līdz 17:00 un 30. martā no 9:30 līdz 13:00 Rīgas Kinomuzeja zālē notiks 2010. gada konkursam pieteikto dokumentālo filmu projektu publiska prezentācija, kurā producentiem un režisoriem dota iespēja projekta dokumentāciju un aprakstus papildināt ar audiovizuāliem materiāliem un autoru stāstījumu. Konkursā iesniegtos projektus un to prezentāciju vērtē trīs eksperti – Latvijas Kinematogrāfistu savienības izvirzītā pārstāve Ieva Pitruka, Kinoproducentu asociācijas pārstāvis Kārlis Rudzītis un NKC pārstāve Kristīne Matīsa.
 
Dokumentālo filmu projektu konkursu Nacionālais Kino centrs izsludināja 2010. gada 3. februārī, pieejamais finansējums šajā konkursā ir Ls 122 400. Projektu pieņemšana noslēdzās 3. martā, pēc projektu administratīvās izvērtēšanas uz publisko prezentāciju tiek virzīti visi 36 iesniegtie projekti, kuru kopējā pieprasītā summa ir Ls 522 131, tātad konkursā iespējams apmierināt 23% pieprasījuma. Jāpiebilst, ka dokumentālajā kino vērojama vislielākā konkurence, jo spēlfilmu konkursā pieejamais finansējums bija 26% no pieprasītā, animācijā – 35%.

Projektus šajā konkursā iesniegušas 24 filmu studijas, uz finansējumu savām filmām pretendē 33 režisori – gan klasiķis Ivars Seleckis un apvienības Telefilma-Rīga veterāns Rodrigo Rikards, gan aktīvi un regulāri strādājošie režisori Ilona Brūvere, Andis Mizišs, Viesturs Kairišs, Dzintra Geka, Una Celma, Askolds Saulītis, Ivars Zviedris, Dāvis Sīmanis un citi, gan jaunie Baltijas Filmu un mediju skolas absolventi un studenti – Dzintars Dreibergs, Astra Zoldnere, Liene Laviņa, gan vairāki debitanti. Divu kopražojuma projektu režisori ir ārzemnieki – Vides Filmu studijas projektos strādā gruzīns Temurs Tsava un islandietis Olafurs Rognvaldsons. Konkursam projektu iesniegusi, bet publiskajā prezentācijā nepiedalās režisore Laila Pakalniņa, jo viņa šajos datumos neatrodas Latvijā.
Projektu prezentācijas grafiks atrodams šīs ziņas pielikumā un NKC mājaslapā www.nfc.lv.

Dokumentālo filmu konkursa rezultāti tiks publicēti pēc 12. aprīļa NKC mājaslapā www.nfc.lv. Pašlaik ir noslēgusies projektu pieņemšana arī animācijas filmu projektu konkursam, prezentācijas notiks tūlīt pēc Lieldienām – 6. aprīlī, plašāka informācija sekos nākamnedēļ.

Publiskās projektu prezentācijas notiek Rīgas Kinomuzeja telpās Peitavas ielā 10/12, ieeja no Mazās Peitavas ielas.

NKC šogad vēl plāno izsludināt arī līdzfinansējuma konkursu Eiropas sabiedrisko fondu finansējuma piesaistei (Ls 50 000) un Latvijas filmu izplatīšanas atbalstam (Ls 10 000), gada otrajā pusē plānots arī eksperimentālu mazbudžeta debijas spēlfilmu projektu konkurss (Ls 20 000). Visa informācija par projektu konkursiem pieejama NKC mājaslapā www.nfc.gov.lv.
 
Atgriezties
 
 
 
Komentāri
 
Jūsu vārds
Jūsu e-pasts
Teksts