VIZUĀLO MĀKSLU PORTĀLS

LV   ENG
Ukrainas un Latvijas mākslinieku izstāde „Acīmredzamais – neticamais“
Odrija Fišere, izstādes kuratore
14.05.2010 - 17.05.2010

No 14. līdz 17. maijam Stabu ielā 56 notiekošā dzīvokļa izstāde „Acīmredzamais – neticamais“ ir unikāla iespēja Rīgā vienkopus redzēt šobrīd vadošo Ukrainas laikmetīgās mākslas pārstāvju Kirila Procenko, Iļjas Čičkana, Maksima Mamsikova, Aleksandra Vereščaka un Latvijas mākslinieku Miķeļa Fišera, Ginta Gabrāna, Raida Kalniņa, Armanda Zelča darbus.
 
 
Autoru pieteikumi par tēmu aptver visdažādākos mākslas medijus, sākot no glezniecības un zīmējuma, beidzot ar objektiem un video, brīvi reflektējot gan par sadzīviskām dzīves situācijām, gan piedzīvotām brīnumainām un neparastām lietām, kas nepakļaujas prāta izskaidrojumam; tāpat zinātnes un tehnikas sasniegumi, cilvēka (ne)prāta un arī organisma pārsteidzošās spējas, ir tas, kas māksliniekiem devis impulsu radīt brīžiem provokatīvas, brīžiem ironiskas vīzijas.

Kijevas mākslinieku vārdi komentārus neprasa - Kirils Procenko, Iļja Čičkans un Maksims Mamsikovs ir 1990. gadu Ukrainas Jaunā viļņa pārstāvji, šodien nu jau starptautiski atzīti mākslinieki, kuru darbi atrodami mākslas muzeju kolekcijās Eiropā un ASV.

Kirils Procenko („Postorange“, Kunsthalle, Vīne, 2006; Manifesta 5, Sansebastian, 2004; Venēcijas biennāle, 2003) kopā ar Iļju Čičkanu (53. Venēcijas biennāle, 2009; „New Ukrainian Painting“, White Box, Ņujorka, 2008) uz Rīgu atveduši savu jaunāko kopdarbu - video „Irritants“ un Kirilam Procenko raksturīgajā koka dedzināšanas tehnikā darinātu darbu „Kultūriste“.

Maksima Mamsikova („New Ukrainian Painting“, White Box, Ņujorka, 2008; „Ukraine, Forward!“, Regina Gallery, Maskava, 2006; 1. Maskavas biennāle, 2004; Documenta 2003) lakoniskās, humora un ironijas pilnās gleznu sērijas „Pie dabas krūts“ šķietamā vienkāršība pievērš uzmanību šīs dienas realitātei, piedāvājot mums piedzīvot mūsu pašu vēsturi. Savukārt Aleksandrs Vereščaks, kurš plašāk zināms kā videomākslinieks, vērtējumam Rīgā piedāvās gan savus videodarbus, gan lielformāta gleznu sēriju „Be Nice or Leave“.

Laipni aicināti uz kvarķirņika atklāšanas vakaru 14. maijā pl. 20:00, kad tā ietvaros dzīvoklī Stabu ielā 56-2a notiks mākslinieka Jura Baratinska performance.

No 15. līdz 17. maijam izstāde apskatāma tikai iepriekš pieskoties pa tālruni 28382408.
 
Atgriezties
 
 
 
Komentāri
 
Jūsu vārds
Jūsu e-pasts
Teksts