VIZUĀLO MĀKSLU PORTĀLS

LV   ENG
Intas un Imanta Ozoliņu izstāde "Ceļojumu piezīmes" Jūrmalā
Ina Inta Liniņa-Ozoliņa, fotogrāfe
04.06.2010 - 04.07.2010

4. jūnijā plkst. 18.00 Jūrmalas pilsētas muzejā atklāj izstādi „ Ceļojumu piezīmes”, kurā skatāmas Imanta Ozoliņa grafikas un Inas Intas Liniņas-Ozoliņas fotogrāfijas.
 
Ina Inta Liniņa-Ozoliņa. Holande. 2009
Ina Inta Liniņa-Ozoliņa. Loftu salas
Imants Ozoliņš un asistents. Publicitātes foto
Imants Ozoliņš. Atēnas
Imants Ozoliņš. Tallina
 
Jau 15 gadus Imants Ozoliņš ir aktīvs dalībnieks Jūrmalas mākslinieku grupā. Pagājuši pieci gadi kopš iepriekšējās izstādes Jūrmalas pilsētas muzejā. 2004. gadā viņš pārnāca uz pastāvīgu dzīvi Jūrmalā un kā pats mākslinieks saka „Te labi veicas darbi (darbnīcā kopā ar diviem asistentiem - runčiem), labi nāk miegs un nekādas kaites nemoka”.

Kopā ar dzīvesbiedri Inu Intu Liniņu-Ozoliņu restaurētajā arhitektūras pieminekļu kompleksā izveidota izstāžu zāle, kurā ekspozīcijas mainās ik pa diviem mēnešiem. Tajā bija apskatāmi vairāku pazīstamu mākslinieku (Ulda Zemzara, brāļu Ģērmaņu u.c.) darbi. Ikvienam apmeklētājam ir iespēja apskatīt arī abu mākslinieku darbistabas un pat pašus jaunākos zīmējumus un fotogrāfijas.

Mākslinieks ir 3000 ekslibru, neskaitāmu stipro un ne tik stipro alkoholisko dzērienu, zivju, pat matu krāsas etiķešu, simtiem firmu logo autors. Darbojies arī grāmatu ilustrācijā. Grafikas par Rīgas un Jūrmalas pazīstamākajām vietām ievietotas Andra Kolberga grāmatā. Darbi ir aizceļojuši uz Lietuvu, Poliju, Čehiju, Krieviju un pat Austrāliju.

Un tagad atkāpsimies laikā. Ir 1990-tie gadi, atjaunota Latvijas Republika. Bijušajam padomju pilsonim beidzot ir atvērušās robežas uz “Rietumiem”. Līdz tam plašo ''Dzimteni'', kurā viss pieder visiem un nevienam nav ne mājas, ne adreses, bijām mazliet iepazinuši. Tagad katru gadu dodamies iepazīt Eiropu. No braucieniem atvedam ne tikai suvenīrus un fotogrāfiju kalnus, bet arī pirmos iespaidus par dzīvi tur, kur nav jāsastopas ar atbildēm – „aiz robežām izbraukt – ko Jūs iedomājaties, tas ir „нецелесообразно'' un „не положено”, un vai tad Jūs esat aizmirsis, ka Jūsu tēvs bija mācītājs”.

Māksliniekam iespaidus vislabāk izteikt zīmējumos. Šajos darbos ir fiksētas vietas un notikumi, kuri visspilgtāk palikuši atmiņās. No Prāgas – Kārļa tilts, rātsnams un alus krodziņi, Karlšteinas pils, kurā vēl jūtama vēstures elpa. No Ungārijas – Budapeštas termālo ūdeņu baseini, Tokajas vīna pagrabiņi, Egēras cietoksnis un minarets. Vēlāk uzdrošinājamies doties arī tālākos ceļos - uz Itāliju, Grieķiju, Norvēģiju, Holandi un citur.

Savus kaimiņus – lietuviešu un igauņu zemes esam iepazinuši tuvāk, jo tur bija noorganizētas mūsu darbu izstādes (Paņevežā, Nidā, Viļņā-Seimā). Izstādes 2005. un 2006. gadā notika Maskavā un Krievijas ekslibristi uzaicināja mūs apmeklēt „Grāmatu draugu biedrības” kongresu Vologdā. Tur arī redzējām, ar kādu pietāti krievi cenšas saglabāt senos klosterus ar Dionisija freskām, rakstnieku piemiņas mājas un citus kultūras un mākslas pieminekļus. Par to viņus var tikai labdabīgi apskaust.

Bet ceļojumi var būt ne tikai telpā, bet arī laikā. Tādēļ parādīsim arī nelielu daļu no tiem darbiem, kuri tapuši strādājot algotu darbu lietišķajā grafikā.
 
Jūrmalas pilsētas muzejs
Tirgoņu iela 29, Majori, Jūrmala, LV-2015
15.maijs – 14.septembris t., c., pt., s., sv. 10.00–17.00
pirmdienās, otrdienās slēgts
15.septembris – 14.maijs t., c., pt., s., sv. 10.00–18.00
pirmdienās, otrdienās slēgts
piektdienās – ieeja bez maksas
www.jurmalasmuzejs.lv
 
Atgriezties
 
 
 
Komentāri
 
Jūsu vārds
Jūsu e-pasts
Teksts