VIZUĀLO MĀKSLU PORTĀLS

LV   ENG
Sergeja Djomina personālizstāde
Sergejs Djomins, mākslinieks
Sergeja Djomina izstādes atklāšana 2010. gada 8. jūnijā pl. 18.00 grāmatnīcā "Lukabuka" (11. novembra krastmalā 35), Latvijas Mākslinieku savienības ēkā.
 
Gleznotājs Sergejs Djomins un Kristīne Jansone izstādes atklāšanā 2010.gada 8.jūnijā. Publicitātes foto
Viens no grāmatnīcas "Lukabuka" idejas autoriem, arhitekts Vents Vīnbergs izstādes atklāšanā. 8.06.2010. Publicitātes foto
No kreisās: arhitekte, žurnāliste un "Lukabuka" līdzīpašniece Ieva Zībārte, gleznotājs Sergejs Djomins, arhitekte un "Lukabuka" līdzīpašniece Brigita
Bula. 8.06.2010. Publicitātes foto
No kreisās: Ieva Zībārte, Sergejs Djomins, dizainere un "Lukabuka" līdzīpašniece Ingūna
Elere. 8.06.2010. Publicitātes foto
Izstādes atklāšana. 8.06.2010. Publictātes foto
Bārmenis Andris Reizenbergs prezentē savu jauno kokteili "Chiefofall", kas speciāli radīts izstādes atklāšanai. 8.06.2010. Publicitātes foto
No kreisās: Andris Reizenbergs, Kristīne Jansone, Sergejs Djomins. 8.06.2010. Publicitātes foto
 
"HEGEMONS’HYGIENE! GROUNDZERO! HORSE! CHRISTENING! CAVIARFROMBAKU! OSTRICH!MEAL! WAGONS!CASHDESK! DJOMA&TROLEIBUS! SELFPORTRAITWITHCHICKENBONES!"

Izstādē apskatāmi Sergeja Djomina darbi, kuri ir minēti izstādes nosaukumā un tapuši laikā no 1998. līdz 2010. gadam.

Sergejs Djomins (1974) ir mākslinieks, kuram šogad ievērību atnesa divkārtēja uzvara prestižās galerijas The Saatchi konkursā ar darbu Singer [Zinger Machine] un Boris & Gleb.

Viņš ieguvis bakalaura grādu LU Vēstures un filozofijas fakultātē, vēlāk absolvējis LMA Glezniecības nodaļu. Bijis tekstu autors reklāmas aģentūrās, tagad ir Latvijas Valsts vēstures arhīva darbinieks. Viņš arvien biežāk konfliktus un diskusijas reproducē ar vizuālās mākslas instrumentiem, radot kolorītas, ietilpīgiem sociāliem sižetiem bagātas gleznas.

Sergejs saka: „Mūsu pārmodernā sabiedrība esot polarizēta, fragmentēta un iekrāsota dažādās tonalitātēs un klišejās. Daži jau manus darbus paguvuši nosaukt par skandālu, provokāciju un vēstures pārrakstīšanu, citi novērtē un sūta jūsmīgus epastus, vēl kāds vaicā, kas tas esot par stilu. Tad atbildu - tas nav stils, tas ir dyominisms, jo mana māksla – tāpat kā filosofija – ir neprognozējama. Man pašam gleznošana reizēm ir filosofisks traktāts, ko ar otu piefiksēju uz audekla, bet citreiz tās ir mirkļa kosinuss, humoristiska mizanscēna un tehnokrātijas pārņemta homo sapiens rutīnas piecminūte....”

Latvijas mākslas scēna Sergejam ir pasveša, jo atzinība, tāpat kā ieceres un ambīcijas galvenokārt saistās ar ārvalstīm. Djomina gleznas bijušas izstādītas Latvijā, Vācijā, Itālijā, Lielbritānijā. Izstāde Lukabukā ir pirmais ieskats Sergeja Djomina jaunākajos darbos.
 
Atgriezties
 
 
 
Komentāri
 
Jūsu vārds
Jūsu e-pasts
Teksts