LV   ENG
Vides filmu studijas filmas [19.07.2010. 21:49]
Kristīne Matīsa, Nacionālā Kino centra informācijas un Latvijas filmu izplatīšanas projektu vadītāja
Divu otrdienu vakaros – 20. un 27. jūlijā – NABAKLAB izrāda Vides filmu studijas piedāvātās kinolentes „Jaguāra kakts” un „Vecmāmiņu koris”.
 
Kadrs no filmas "Jaguāra kakts" (2010, rež. Andis Mizišs).
 
Sākot ar maiju, NABAKLAB vairākas reizes mēnesī piedāvā dažādu filmu vakarus un pēdējās divās jūlija otrdienās, interesentiem būs iespēja noskatīties Nomad.lv un Vides filmu studijas piedāvātās filmas „Jaguāra kakts” un „Vecmāmiņu koris”.

20. jūlijā plkst. 19:00 tiks rādīta režisora Anda Miziša filma „Jaguāra kakts”, tā stāsta par kristīgo misiju Rinkonu del Tigre (tulkojumā – jaguāra kakts) Bolīvijas mūža mežos, kuru 1946. gadā dibināja grupa Brazīlijas latviešu baptistu no leģendārās Palmas kolonijas. Misijas mērķis bija izvilināt no mūža mežiem Bolīvijas pēdējos "nepieradinātos" iezemiešus – kareivīgās ajoru cilts indiāņus, lai tos kristītu un integrētu civilizētajā sabiedrībā. Taču šķiet, ka pēc sešdesmit pašaizliedzīga darba gadiem visai naidīgā vidē kaut kas ajoru civilizēšanas misijā ir fundamentāli nobrucis.

27. jūlijā plkst. 19:00 paredzēta Ilzes Ramānes pirmā pilnmetrāžas dokumentālā filma „Vecmāmiņu koris”. Filma tapusi trīs gadu laikā un ir jaunas režisores mēģinājums saprast to, ko ikvienam agrāk vai vēlāk nāksies piedzīvot: kā tas ir – būt dzīves nogalē, un galvenais – kā pret šo nepielūdzamo faktu attiekties ar tādu cieņu un humora izjūtu, kā to spēj filmas varones. Daudzas no koristēm ir vientuļas, daudzām ir pavisam nelieli ienākumi, lielākajai daļai – veselības problēmas, tomēr par spīti tam viņas reizi nedēļā mēro ceļu uz kora mēģinājumiem, uzstājas koncertos un pat negrasās padoties vecuma nogurumam un īgnumam. Aiz mēģinājumu zāles durvīm sākas viņu pasaule - pasaule, kurā zied rozes un nesāp vairs sirds, kur kopābūšanas priekā skan mūzika, smiekli un čalas, ko ik pa laikam pārtrauc diriģentes spalgā svilpe un sparīgais žests.

NABAKLAB atrodas Rīgā, Zigfrīda Annas Meierovica bulvārī 12, ieeja uz kino vakariem – bez maksas.

www.nabaklab.lv
www.vfs.lv
 
Atgriezties
 
 
 
Komentāri
 
Jūsu vārds
Jūsu e-pasts
Teksts