LV   ENG
Antropoloģija, filmas un zupa VEF mākslas centrā [24.08.2010. 19:01]
Kaspars Lielgalvis, mākslinieks
Antropoloģijas sezonas atklāšanā Latvijas Universitātes Sociālās un kultūras antropoloģijas programmas maģistra studenti sadarbībā ar VEF mākslas centru aicina visus interesentus, domubiedrus un draugus uz tematisku kino, sarunām un zupu trešdien, 25. augustā plkst. 21.00 uz VEF jumta terases.
 
 
Labvēlīgu laika apstākļu gadījumā filmas skatīsimies zem zvaigznēm, būs pieejamas sēdvietas un dzērieni. Paturot prātā nu jau rudenīgos vakarus, lūdzam padomāt par siltu apģērbu. Lietus gadījumā pārcelsimies zem jumta turpat zemāk.

Informācija par filmām:
"Jaguāra kakts" (Vides Filmu Studija, 2010, režisors: Andis Mizišs)
Filma ir stāsts par kristīgo misiju Rinkonu del Tigre (tulkojumā "Jaguāra kakts") Bolīvijas mūža mežos, kuru 1946. gadā grupa Brazīlijas latviešu baptistu no leģendārās Palmas kolonijas. Misijas mērķis bija izvilināt no mūža mežiem Bolīvijas pēdējos nepieradinātos iezemiešus – kareivīgās ajoru cilts indiāņus, lai tos kristītu un integrētu civilizētajā sabiedrībā. Taču liekas, ka pēc sešdesmit pašaizliedzīga darba gadiem visai naidīgā vidē kaut kas ajoru civilizēšanas misijā ir fundamentāli nobrucis. Pieradināti dzīvot misijas mātišķajā paspārnē, ajori, šķiet, nevēlas nedz mācīties uzturēt sevi pašiem, nedz arī atgriezties pie tradicionālā dzīves veida džungļos.

"Purva ļaudis" (Vides Filmu Studija, 2004, režisors: Kaspars Goba)
Nomaļajā kūdras racēju ciematā Sedā pēdējās desmitgades fundamentālās pārmaiņas dzīvi gandrīz nav skārušas. 1952. gadā dzimušajā pilsētiņā, kas joprojām glabā komunistiskās triecienceltnes pompozās pēdas, dzīvo etniski daudzveidīgs bijušās PSRS iedzīvotāju pulks. Sabrūkot valstij, kura tika uzskatīta par nesatricināmu, viņi ir iemācījušies paļauties tikai uz sevi. Bijušais šņabja veikals ir pārbūvēts par baznīcu, bet tradicionālo padomju svētku svinēšanai klāt nākuši pareizticīgo svētki un 18. novembris.

Vairāk: www.totaldobze.com/ArtCenter/
 
Atgriezties
 
 
 
Komentāri
 
Jūsu vārds
Jūsu e-pasts
Teksts