LV   ENG
Festivālam "Ūdensgabali" - 10 [27.08.2010. 17:16]
Kate Zilgalve, kultūras un mākslas projekta "Noass" projektu vadītāja
Starptautiskais laikmetīgās un video mākslas festivāls „ŪDENSGABALI” no 3. līdz 5. septembrim aicina uz festivāla desmitās dzimšanas dienas svinībām peldošajā mākslas centā "Noass" un "Betanovuss".
 
Kadrs no Kriša Salmaņa darba "Atrastie".
 
Spējot saglabāt tradīcijas, neaizmirstot mainīties un pilnveidoties, festivāls "Ūdensgabali" šogad norisināsies jau 10. reizi. Gadu gaitā, eksperimentējot un paplašinot iespēju robežas, festivāls veiksmīgi uzturējis savu specifisko auru, ieņemot visdažādākās formas, un apjomus. Līdz ar to "Ūdensgabali" no šauru profesionāļu loku interesējoša pasākuma izaudzis par starptautisku kultūras notikumu, kas rīdziniekiem un pilsētas viesiem sniedz ieskatu gan Baltijas, gan pasaules video mākslas norisēs un aktualitātēs.

Festivāls tradicionāli sastāv no divām daļām: konkursa un festivāla programmas. Konkurss norisinās starp Baltijas valstīs radītajiem video darbiem vai arī autoriem, kuru izcelsme ir kāda no Baltijas valstīm.

Arī šogad 3. septembrī festivālu ievadīs konkursa darbu skate un atraktīva un krāsaina labākā Baltijas audio vizuāla darba apbalvošanas ceremonija, kurā festivāla Grand Prix ieguvējam tiks pasniegta "Ūdensgabalu" balva, kuru, atbalstot kreativitāti, un izcilību jau otro gadu pēc kārtas piešķir „AB.LV sabiedriskā labuma fonds”.

Tā kā apaļas jubilejas ir laiks, kad ļauts gan atskatīties uz paveikto, gan kalt nākotnes plānus, tad šogad, paralēli video skatēm notiekošā izstādē, festivāla viesiem būs iespēja atsaukt atmiņā un vēlreiz noskatīties iepriekšējo gadu labākos "Ūdensgabalus" - Anetes Meleces, Kriša Salmaņa, Rima Sakalauska, Oļas Vasiljevas un citu pazīstamu mākslinieku darbus.

Savukārt, vēršot skatu nākotnē, festivālā šogad tiks īpaši izcelti darbi, kuros video medijs sapūst ar citiem izteiksmes līdzekļiem un viesiem piedāvātas starptautiskas programmu, kas reprezentē jaunākās tendences pasaules video mākslā – „Japānas mēdiju mākslas festivāla”, Zviedrijas video māksla arhīva „Filmform”, Norvēģijas lielākā mediju festivāla „Oslo Screen festivāla”, Somijas laikmetīgās mākslas apvienības „MUU” un, kā arī darbus no „Oberhauzenas internacionālā īsfilmu festivāla” arhīva.

Nāc un pievienojies svinībām!

Festivāla programma:
3. septembris, piektdiena
21:00 Festivāla un izstādes „Labākie Ūdensgabali 2000 – 2010“ atklāšana
21:30 Baltijas video mākslas konkursa programma
23:00 Balvas pasniegšana labākajam Baltijas video darbam
23:30 Starptautiskā Oberhauzenes īsfilmu festivāla arhīva izlase (DE)

4. septembris, sestdiena
21:00 Somijas starpdisciplinārās mākslas apvienības MUU prezentācija (FIN)
21:30 MUU on the Catwalk: somu video mākslas izlase (FIN)
22:30 13. Japānas mediju mākslas festivāla izlase (JP)
00:00 Starptautiskā "Ūdensgabalu 2010" video mākslas izlase

5. septembris, svētdiena
21:30 Oslo Screen festivāla izlase (NO)
23:00 Mākslas filmu un video arhīva Filmform izlase (SE)
 
Atgriezties
 
 
 
Komentāri
 
Jūsu vārds
Jūsu e-pasts
Teksts