LV   ENG
Kinoforuma „Arsenāls” programma
Zane Dzene, kinoforums "Arsenāls"
No 1. septembra Starptautiskā kinoforuma „Arsenāla” mājaslapā www.arsenals.lv apskatāma visa šī gada programma.
 
Kadrs no Silvēna Šomē animācijas filmas „Ilzuionists”
 
„Arsenāls” šogad notiks no 17. līdz 26. septembrim kinoteātros „Rīga” un „K Suns”, savās programmās aptverot visu pasauli un iekļaujot filmas, kas gan plūkušas laurus prestižākajos pasaules kinofestivālos (Berlīne, Venēcija, Kannas), gan kļuvušas par ļoti nozīmīgu kinovēstures daļu. „Arsenāla” fokusā ir Japānas „jaunais vilnis”, ko pārstāv trīs klasiķa Jošidas Jošīšiges veidotie darbi, britu jauno vilni pārstāv Tonija Ričardsona godalgotā drāma „Gargabalnieka vientulība” (1962), ko „Arsenāls” demonstrēs, godinot šogad mūžībā aizgājušo scenāristu Alanu Silito. Nodeva vēsturei ir arī Vernera Hercoga veidotā filma „Cobra Verde” (1987), kuras titullomā – Klauss Kinskis, bet aiz kadra – mākslinieks Ulrihs Bergfelders, kurš būs arī „Arsenāla” viesis un dalīsies atmiņās par to, kā šī filma tapa. Īpašos notikumus papildinās arī Francijā dzīvojošā gruzīnu režisora Otara Joseliani jaunākā filma „Šantrapa” – ironisks un sirsnīgs stāsts par „plaukta” filmu un režisoru dzīvi padomju laikos.

Konkursa programmā – režisori, kuru vārdi komentārus neprasa: Alekss van Varmerdams un Ežēns Grīns, Manoels di Oliveira, starp viņiem – igaunis Veiko Eunpuu, kura filma „Svētā Tonija kārdināšana” jau demonstrēta Sandensas un Roterdamas starptautiskajos kinofestivālos, izpelnoties ļoti atzinīgus vārdus, un kurā vienu no lomām atveido francūzis, Leo Karaksa filmu un iepriekšējā gada „Arsenāla” filmas „Misters Vientulība” zvaigzne Denī Lavāns.

Baltijas skatē pirmizrādi piedzīvos divas dokumentālās Latvijas filmas: jau skandalozu slavu izpelnījies Andra Gaujas darbs „Ģimenes lietas” un Roberta Rubīna „Kā tev klājas, Rūdolf Ming?”, kas būs arī Baltijas konkursa skates atklāšanas filma.

Bet vakara filmu seansos – Silvēna Šomē animācijas filma „Ilzuionists”, kas veidota pēc leģendārā komiķa Žaka Tatī nerealizētā scenārija, Klēras Denī „Baltādainie” ar Izabellu Ipēru galvenajā lomā, aktieri Džareds Leto, Sāra Pollija, Vigo Mortensens, Šarlīze Terona, Roberts Divāls un Gajs Pīrss...

Līdz 12. septembrim iespējams par lētāku cenu iegādāties „Arsenāla abonementus”. To cena ir 10 lati (abonements 5 filmām) un 19 lati (abonements 10 filmām), īpaša cena ir „Dienas lasītāju kluba biedriem” (attiecīgi 9 lati un 17,10 lati). Abonementus iespējams iegādāties „Biļešu Servisa” kasēs visā Latvijā, kā arī internetā www.bilesuserviss.lv. „Arsenāla” laikā biļešu cenas būs 2,50-3,50 lati.

Precīza informācija: www.arsenals.lv
 
Atgriezties
 
 
 
Komentāri
 
Jūsu vārds
Jūsu e-pasts
Teksts