LV   ENG
Dokumentālā filma par mūzikas festivālu „Roskilde” Rīgā
Santa Trimalniece, Dānijas kultūras institūta projektu koordinatore
Eiropas valodu dienu ietvaros 20. septembrī plkst. 16:00 kinoteātrī "K. Suns" skatāma dāņu režisora Ulrika Vīvela dokumentālā filma „Roskilde” par vienu no pasaules lielākajiem un labāk apmeklētajiem mūzikas festivāliem.
 
Kadrs no Ulrika Vīvela dokumentālās filmas „Roskilde” (2008).
 
Katru gadu visu paaudžu festivālu cienītāji no visas pasaules sapulcējas Roskildē, lai iejuktu mutuļojošā party atmosfērā un atbrīvotu zvēru sevī. U. Vīvela filmā attēlots viens no līdz šim spožākajiem Roskildes festivāliem ar tādām pasaulslavenām zvaigznēm kā Franz Ferdinand, Placebo, The Streets, Rufus Wainwright, Editors, Jenny Wilson, Mew, Sonic Youth un daudziem citiem.

„Roskilde” sniedz iespēju izbaudīt festivālu un tā aizkulises ar mākslinieku, brīvprātīgo un apmeklētāju acīm un izjust, kā vienkāršs lauks pārvēršas par muzikālas enerģijas centru, kurā ekstāze sasniedz virsotnes un tiek pārkāptas visas robežas.

Var brīnīties, kā cilvēki tik pacilātā un reizē nokaitētā atmosfērā un tik relatīvi primitīvos apstākļos spēj būt kopā tik ilgu laiku un neķerties viens otram pie rīkles. Roskilde ir kā atbilde uz šo jautājumu, kur skatāma šī maksimāli intensīvā ekstāze, kas ilgst visu festivāla laiku, un pēc tam ar palikušo festivāla atmosfēras pēcgaršu liek atkal ieslīdēt savā ikdienā tik labi, cik nu katrs to prot.

Ieeja brīva!

Filmu piedāvā Dānijas Kultūras institūts sadarbībā ar Latviešu valodas aģentūru.
 
Atgriezties
 
 
 
Komentāri
 
Jūsu vārds
Jūsu e-pasts
Teksts