LV   ENG
Dokumentālās filmas „Pretrunīgā vēsture” pirmizrāde
Ginta Tropa, Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā Kultūras padomniece
Filmu studija „Deviņi” sadarbībā ar Ziemeļu ministru padomes biroju Latvijā un Latvijas Republikas Ārlietu minitriju prezentē dokumentālās filmas „Pretrunīgā vēsture” (Controversial History) starptautiskās versijas pirmizrādi 27. septembrī plkst. 18.00 kinoteātra „Rīga” Mazajā zālē.
 
 
Filmu studijas „Deviņi” dokumentālā filma „Pretrunīgā vēsture” ir filma par mums visiem – Latvijas sabiedrību, dažādu tautību un atšķirīgas vēsturiskās pieredzes cilvēkiem, kuri nu jau 20 gadus kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas dzīvo vienā valstī, taču viņu atmiņas, zināšanas un spriedumi par valsts vēsturi ir ļoti dažādi un pretrunīgi. Dokumentālās filmas „Pretrunīgā vēsture” galvenie varoņi ir latvietis Kurts Grīnups, krievs Vitālijs Ļeonovs un ebrejs Eduards Anders.

Profesors Edvards Anders uz filmas starptautisko pirmizrādi speciāli ieradīsies no Amerikas Savienotajām valstīm un teiks ievadvārdus. Filmas varoņu ļoti atšķirīgā kara laika pieredze un šodienas pārliecība ir savdabīgs Latvijas sabiedrības „šķērsgriezums” mūsdienās. Pēc filmas diskusiju par atšķirīgiem vēstures notikumu skaidrojumiem vadīs Rīgas Ekonomikas augstskolas asociētais profesors Roberts Ķīlis un Rīgas Stradiņa universitātes asociētais profesors Sergejs Kruks.

Sākot ar 5. novembri filma „Pretrunīgā vēsture” tiks izrādīta kinoteātrī "Rīga".

Filmas veidotāji ir režisore Ināra Kolmane un vēsturnieks Uldis Neiburgs, producents Jānis Juhņēvičs. Oriģinālmūziku sarakstījis komponists Ivars Makstnieks. Operatori Andrejs Verhoustinskis, Aivars Kalniņš, Renārs Vimba. Filmas mecenāti ir Andris Grasmanis un Kaspars Viškints.

Filmas veidošanu atbalstījis Nacionālais kino centrs, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Latvijas Republikas Aizsardzības ministrija, Latviešu fonds un Latvijas Okupācijas muzejs, kā arī privātie ziedotāji.

Filmas subtitrēšanu angļu valodā atbalstījusi Latvijas Republikas Ārlietu ministrija. Filmas satrptautiskās versijas pirmizrādi atbalsta Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā.
 
Atgriezties
 
 
 
Komentāri
 
Jūsu vārds
Jūsu e-pasts
Teksts