LV   ENG
Dokumentālā filma "Kā klājas, Rūdolf Ming?" kinoteātrī "Rīga"
Antra Cilinska, producente
Šāgada kinoforuma "Arsenāls" pozitīvākā filma no 1.oktobra kinoteātra "Rīga" repertuārā!
 
Kadrs no Roberta Rubīna filmas "Kā klājas, Rūdolf Ming?"
 
No 1. oktobra kinoteātrī "Rīga" skatāma režisora Roberta Rubīna dokumentālā filma "Kā klājas, Rūdolf Ming?" – šīs filmas pirmizrāde kinoforuma Arsenāls ietvaros notika pārpildītā kinoteātra Lielajā zālē un noslēdzās ar vētrainām ovācijām; noslēguma ceremonijā filma saņēma "Arsenāla" Skatītāju balvu un starptautiskās Interfilm žūrijas balvu kā labākā Baltijas skates filma.

Filma "Kā klājas, Rūdolf Ming?" stāsta par padsmitnieku Rūdolfu no Talsiem; viņa lielākā aizraušanās ir kino – Rūdolfs krāj filmu plakātus un pats uz pauspapīra strēmelēm ar flomasteriem zīmē šausmu filmas un trillerus, pats šīs filmas arī demonstrējot apskaņo ar balsi, visādi rūkdams un emocionāli runādams varoņu tekstus dažādās balsīs. Reizēm Rūdolfs arī spēlē klavieres un izgudro paštaisītas lamatas, bet kino ir viņa dzīves būtiskākā lieta, tāpēc Rūdolfs piekrīt mācītāja ierosinājumam jaunās baznīcas atklāšanai uzzīmēt filmu arī par Bībeles sižetiem...

Filmas vēstījums ir ārkārtīgi pozitīvs – Rūdolfs gan ir diezgan sarežģīta personība, tomēr ģimene un apkārtējie ar mīlestību ļauj izpausties zēna radošajai būtībai.

Filma "Kā klājas, Rūdolf Ming?" tapusi Jura Podnieka studijā, radošā komanda – režisors Roberts Rubīns, scenārija autors – Jānis Kalve, operators – Uldis Jancis, skaņu režija – Anrijs Krenbergs, komponists – Andris Vilcāns, montāža – Sandra Alksne, producentes – Antra Cilinska, Guna Stahovska.

Scenāristam Jānim Kalvem un režisoram Robertam Rubīnam šī filma ir debija kino jomā. Jānis Kalve studējis Latvijas Kultūras akadēmijas dramaturģijas kursā un šobrīd ir kultūras in izklaides ziņu redaktors portālā Delfi, bet Roberts Rubīns studējis LKA televīzijas režisoru kursā, līdz šim strādājis televīzijas projektos un reklāmā, veidojis raidījumus LTV un producentu grupā HansaMedia, režisējis kinokoncertus un pasūtījuma videofilmas, uzņēmis TV videofilmas par baleta māksliniecēm Helēnu Tangijevu-Birznieci un Annu Priedi, strādājis pasākumos "Dabas koncertzāle" un "Staro Rīga".

Dokumentālo filmu "Kā klājas, Rūdolf Ming?" finansiāli atbalstījis Nacionālais Kino centrs un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

No 1. oktobra filma skatāma kinoteātra "Rīga" Mazajā zālē, seansi:
1. un 2. 10. (piektdien un sestdien) pl. 18:30,
3. 10. (svētdien) – pl. 15:30,
5. 10. (otrdien) – pl. 14:00.

Ieeja: 2.00 Ls; skolēniem, studentiem, pensionāriem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām – 1.50 Ls.
 
Atgriezties
 
 
 
Komentāri
 
Jūsu vārds
Jūsu e-pasts
Teksts