LV   ENG
Jau otro reizi notiek Baltijas un Ziemeļvalstu kinoproducentu tikšanās
Ilze Gailīte-Holmberga, Nacionālā Kino centra vadītāja
2010. gada 28. un 29. oktobrī Nacionālais Kino centrs sadarbībā ar Dānijas Kultūras institūtu Latvijā, Latvijas Kinoproducentu asociāciju un citiem partneriem rīko Latvijas, Baltijas un Ziemeļvalstu producentu tikšanos Riga Meetings 2010. Šīs tikšanās mērķis ir veicināt Baltijas un Ziemeļvalstu filmu producentu sadarbību un filmu nozares finansējuma piesaisti Rīgai un Latvijai.
 
 
Šāgada pasākums ir turpinājums pagājušajā gadā oktobrī notikušajam semināram, kura rezultātā Latvijas un Ziemeļvalstu producentu starpā jau izveidojušies vairāki sadarbības projekti kino jomā.

Šogad Rīgā viesosies 14 filmu producenti no Baltijas un Ziemeļvalstīm (Lietuvas, Igaunijas, Dānijas, Islandes, Norvēģijas, Somijas, Zviedrijas), arī divi producenti no Vācijas, tāpat seminārā piedalās atbilstošs skaits Latvijas kinoproducentu no filmu studijām, kuru darbība vērsta uz nopietnu kopprodukciju attīstīšanu.

28. oktobrī
Riga Meetings seminārs norisināsies Dānijas Kultūras institūta telpās, tā laikā notiks Rīgas Filmu fonda prezentācija un tiks stāstīts arī par citiem projektiem (First Motion). Savukārt lietuviešu režisors un producents Arūnas Matelis stāstīs par Lietuvas filmu izplatīšanas pieredzi un panākumiem; viņš savām tēzēm licis daudzsološu virsrakstu: „Ko mēs varam izdarīt bez naudas?”.

Arūna Mateļa titulētākā filma 2005. gadā tika rādīta arī Rīgā, Baltijas jūras dokumentālā kino forumā, ar nosaukumu „Pirms atgriezties debesīs”. Par filmas starptautisko vērienu liecina šis links:
www.imdb.com/media/rm2143260672/tt0892425

29. oktobrī ārvalstu producentiem un viņu Latvijas sadarbības partneriem, kopumā aptuveni 30 cilvēkiem, plānota Rīgas un Latvijas filmēšanas vietu apskate, arī viesošanās kinopilsētā Cinevillage.

Semināru Riga Meetings atbalsta Baltijas – Ziemeļvalstu biznesa mobilitātes programma, Media Desk Latvija, Dānijas Kultūras institūts, Gētes Institūts, Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Rīgā un First Motion programma (Baltic Sea Region Programme 2007-2013).
 
Atgriezties
 
 
 
Komentāri
 
Jūsu vārds
Jūsu e-pasts
Teksts