VIZUĀLO MĀKSLU PORTĀLS

LV   ENG
Jāņa Purcena personālizstāde
Galerija "Daugava"
27.10.2010 - 20.11.2010

Jāņa Purcena izstādes atklāšana 27.oktobrī plkst. 17.00 galerijā "Daugava".
 
Jānis Purcens. Rembrant takoj maladoj. Jaukta tehnika. 54x49cm. 2009
Jānis Purcens. Laka, krāsa, papīrīts. Nr.5. Jaukta tehnika. 52x31cm. 2009
Jānis Purcens. Laka, krāsa, papīrīts. Nr.6. Jaukta tehnika. 47x38,5cm. 2009
Jānis Purcens. Laka, krāsa, papīrīts. Nr.8. Jaukta tehnika. 13x41cm. 2009
Jānis Purcens. Laka, krāsa, papīrīts. Nr.13. Jaukta tehnika. 47x42cm. 2009
Jānis Purcens. Laka, krāsa, papīrīts. Nr.18. Jaukta tehnika. 45x42cm. 2009
Jānis Purcens. Laka, krāsa, papīrīts. Nr.19. Jaukta tehnika. 46x40cm. 2009
 
Jānis Purcens: "Nejauši sakrājušies krāsas un lakas uzslāņojumi, krāsu laukumu, lielu un mazu, spīdīgu un matētu pleķu un šļakstu salikumi. Tās ir tās labākās bildes. Iespējams, ka tās nav tik skaistas kā viņa, tomēr tās ir tikpat skaistas kā saulriets.

Labi; viņa vienalga ir glītāka par visiem tiem klekšiem, tas labi. Saulrietā ir kaut kas vispārzināmi, himniski, sentimentāli - parasts? (Ja vien, kaut kas, kas ir katreiz savādāks, vispār var būt „parasts”.)

Viņa – tas ir tik sarežģīti, un subjektīvs lielums. Krāsu plankumi ir brīvi, nepiespiesti, tur nav nekādas anekdotes. (Iespējams, ne visiem cilvēkiem vienādi, cilvēki ir dažādi, ja kādu tie klekši neuzrunā nemaz, tas arī labi.)

Un tieši tādēļ tie pavēstī vairāk. Te nu sākas. Ir tādi cilvēki, kuri, tulīt gribēs pajautāt: ”Ko tad tie vēsta?”. To, ko nevar pastāstīt : DIEVS IR. Viss pārējais parādās līdzīgi pleķiem uz papīriņa.

Skaitliskās sakarības, uz viena tāda papīriņa, var būt sarežģītas. Katra krāsa nav nekas cits, kā noteikta garuma gaismas vilnis, ko atstaro un/vai lauž kāda viela; to var izteikt skaitļos, tāpat katram pleķim ir savs izmērs, to sakarības veido krāšņām mežģīnēm līdzīgas matemātiskas formulas, tā ir vesela pasaule, vai dzīve.

Uzrakstīts, tas izskatās tik smagi, patētiski, pat neīsti, a, ko darīt? (pieļauju – kāds rakstnieks to visu spētu uzrakstīt sakarīgāk) Sāls ir tajā, ka VIŅŠ var radīt kosmosus veseliem dučiem, kāliem* un vagoniem, tikpat nepiespiesti un bez piepūles, kā sanāk tie papīriņi un krāsiņas trauciņos, un VIŅŠ piedalās tajā kā šļakstās krāsa, vai dalās amēba".

*kāls – sena mērvienība, laikam vairāk par duci bet zem simta, varbūt.
 
Galerija "Daugava"
Alksnāja iela 10/12, Rīga
o., t., c., pt., s. 11.00–18.00
pirmdienās, svētdienās slēgts
www.galerijadaugava.lv
 
Atgriezties
 
 
 
Komentāri
 
Jūsu vārds
Jūsu e-pasts
Teksts