VIZUĀLO MĀKSLU PORTĀLS

LV   ENG
Jauno scenogrāfu gaismas instalāciju izstāde festivālā "Staro Rīga"
Gundega Laiviņa, Latvijas Jaunā teātra institūts
No 18. līdz 21. novembrim no pl. 18:00 līdz 23:00 festivāla "Staro Rīga" ietvaros Skolas ielā 15 skatāma gaismas instalāciju izstāde "Staro Orfejs".
 
 
„Staro Orfejs” ir jauno scenogrāfu gaismas instalāciju izstāde, kuras aizmetņi meklējami agrā pavasarī notikušajā radošajā darbnīcā izcilā scenogrāfa un gaismu mākslinieka Klausa Grīnberga (Hamburga) vadībā. Toreiz jaunie mākslinieki staigāja pa Rīgu, austiņās klausījās Klaudio Monteverdi baroka operas „Orfejs” partitūru un pilsētvidē meklēja telpu ainai, kurā Orfejs ar savu mūziku apbur pazemes sargus un šķērso šīs pasaules un viņsaules robežu, lai glābtu savu Eiridīki. Pa vasaru idejas ir attīstījušās, nobriedušas, izgaismotas un nu ir gatavas festivālam „Staro Rīga”. Pamestajā Skolas ielas namā – divu pasauļu robežteritorijā – katrs mākslinieks piedāvā savu gaismas instalāciju, kuras pamatā ir Monteverdi mūzika un Orfeja stāsts, un aicina skatītāju uz mirkli pamest realitāti, lai kopā ar Orfeju dotos viņa ceļojumā.

Izstādes autori ir 10 jaunie scenogrāfi – Arturs Arnis, Rūdolfs Baltiņš, Uģis Bērziņš, Linda Ekere, Sintija Jēkabsone, Liene Jonīte, Ieva Kauliņa, Dace Pudāne, Oskars Točs, Kristīne Vītola, kuru vairums pārliecinoši sācis darboties profesionālajā teātrī. Izstādes idejas autors un mākslinieciskais konsultants ir scenogrāfs Klauss Grīnbergs, kurš regulāri sadarbojas ar izcilo režisoru un komponistu Heineru Gēbelsu, operas režisori Tatjanu Gurbacu un citiem. Viens no iespaidīgākajiem mākslinieka darbiem ir kopā ar Gēbelsu radītā mehāniskā skaņu izrāde bez aktieriem Stifters Dinge, bet šobrīd Klauss kopā ar Gēbelsu strādā pie nākamā Rūras triennāles izlaiduma mākslinieciskās koncepcijas.

„Staro Orfejs” ir viens no pasākumiem, kas ievada Latvijas dalību Prāgas Scenogrāfijas kvadrinnālē 2011. gadā.
 
Atgriezties
 
 
 
Komentāri
 
AIZDEVUMA AIZDEVUMU PLC [ 16:53 12.10.2015. finance_institute2015 [at] outlook.com ]
Uzmanibu !!

Tas ir Aso ietaupijums un aizdevumu kreditešanas uznemums. ja jums ir nepieciešams kredits, lai personigo biznesu, vai jums ir nepieciešams kredits, lai nodzestu visu savu rekinu, ludzu sazinieties ar musu musu šeit e-pastu: lai iegutu vairak informacijas. Jusu informacijai, musu uznemums izsniedz aizdevumu 5% procentu likmi, ja Jums ir interese laipni noklut atpakal pie mums nekavejoties, lai sanemtu darits ar savu kredita parvedums apstiprinajuma dokuments ok.

Sazinaties e-pasts: (finance_institute2015@outlook.com)

Nevilcinieties piemerot.

AIZDEVUMA AIZDEVUMU PLC
 
Jūsu vārds
Jūsu e-pasts
Teksts