LV   ENG
Filmu programma "Operēt pasauli" 29. decembrī
Zane Balčus, Rīgas Kino muzeja projektu vadītāja
Trešdien, 29.decembrī plkst. 17:00, aicinām uz otro seansu ciklā "Operēt pasauli". Pirms seansa ap plkst. 16 aicinām just līdzi operatoru roku laušanās sacensībās! Projekts "Operēt pasauli" veltīts Latvijas operatoru mākslai, tādēļ sacensībās piedalīsies gan šīs profesijas pārstāvji, gan arī citi ar kino saistīti profesionāļi.
 
Kadrs no Artas Bisenieces filmas "Rīga. 10 gadus pēc…" (2001). Operatori Jānis Eglītis un Agris Birzulis
 
Programmā četras filmas:
Latvijas kino klasika, Kultūras kanonā iekļautā filma "Baltie zvani" (1961, operators Uldis Brauns), viena no izcilākajiem latviešu kino operatoriem – Dāvja Sīmaņa – portrets Ilonas Brūveres veidotajā kinožurnālā "Māksla Nr.1 Trakonams ar Dāvi" (1993), kuru uzņēmuši šobrīd aktīvi strādājoši operatori Uldis Jancis un Jānis Eglītis, Herca Franka un Anša Epnera poētiskā kinoetīde par tēmu „cilvēks un zirgs” filmā "Gājiens ar zirdziņu" (1973), kuru filmējuši Kalvis Zalcmanis un Ivars Seleckis, kā arī Artas Bisenieces "Rīga. 10 gadus pēc…" (2001), operatori Jānis Eglītis un Agris Birzulis. Filma stāsta par četriem jauniem cilvēkiem, kuri nāk no paaudzes, kas uzaugusi padomju laika Rīgā. Desmit gados kopš neatkarības atgūšanas mainījies ir viss, un jaunieši savā vitalitātē pārstāv pārmaiņas mūsu sabiedrībā un reprezentē savu pilsētu.

Seansa kopējais garums 1h 50min.

Latvijas dokumentālajā un spēles kino darbojušies daudz izcilu operatoru, tāpēc ar šo programmu vēlamies pievērstu pastiprinātu uzmanību attēla kvalitātei un tā nozīmei kopējā filmas tēlā. Līdz šim nav tikusi realizēta programma, vienlaikus rādot jaunākos autorus kopā ar vecmeistariem. Programmā "Operēr pasauli" pārstāvēti operatori Uldis Brauns, Kalvis Zalcmanis, Ivars Seleckis, Juris Podnieks, Dāvis Sīmanis sen., Jānis Eglītis, Gints Bērziņš, Aleksandrs Grebņevs un citi.

Programma turpināsies 13. un 27.janvārī.

Norises vieta: Rīgas Kino muzejs, Peitavas ielā 10/12 (ieeja no Alksnāja ielas)
Laiks: 29. decembrī plkst. 17:00

Ieeja: 1,50Ls, studentiem 1,00Ls, skolēniem/ pensionāriem 0,50Ls, kino profesionāļiem un Latvijas Kultūras akadēmijas studentiem ieeja bez maksas.
 
Atgriezties
 
 
 
Komentāri
 
Jūsu vārds
Jūsu e-pasts
Teksts