LV   ENG
Filmu programma "Operēt pasauli": filmas 13. janvārī
Zane Balčus, Rīgas Kino muzeja projektu vadītāja
No 2010. gada decembra līdz 2011. gada martam Rīgas Kino muzejā tiek izrādīta filmu programma "Operēt pasauli", kuras atlases pamatā ir filmu operatoru darbs. Jaunā gada filmu sezonu uzsāksim ceturtdien, 13. janvārī plkst. 18:30 ar trešo seansu šajā ciklā. Tā kā seanss būs garš (aptuveni 3 stundas), pirms seansa ap 18 aicinām nobaudīt pašceptas maizītes!
 
Kadrs no Arvīda Krieva filmas "Ievas paradīzes dārzs" (1990). Operators: Dāvis Sīmanis sen.
 
IEVAS PARADĪZES DĀRZS, rež. Arvīds Krievs, op. Dāvis Sīmanis sen., 1990, 104min
Filma veidota pēc rakstnieka Arvīda Griguļa tāda paša nosaukuma romāna. Tā stāsta par divu jaunu mākslinieku – flautistes Ievas (Dita Krenberga) un iluzionista Toma (Alvis Hermanis) romantisko jūtu cauraustu, dramatisku mīlestību. Intriģējošo notikumu norisēs, raksturu sadursmēs, visā filmas gaisotnē, kur sava loma arī dokumentālajiem kadriem, atklājas Latvijas 30. gadu beigas, kad sabiezē gaiss, jūtama negaisa – kara – tuvošanās.

TĀRPS, rež. Andis Mizišs, op. Agris Birzulis, 2005, 71min
Kārlis un Inese ir piemērojušies dzīvei šķietami nepieņemamos apstākļos. Pret dzīvi viņiem pretenziju nav. Taču tā abiem gatavo pārsteigumu…

Latvijas dokumentālajā un spēles kino darbojušies daudz izcilu operatoru, tāpēc ar šo programmu vēlamies pievērstu pastiprinātu uzmanību attēla kvalitātei un tā nozīmei kopējā filmas tēlā. Līdz šim nav tikusi realizēta programma, vienlaikus rādot jaunākos autorus kopā ar vecmeistariem. Programmā "Operēt pasauli" pārstāvēti operatori Uldis Brauns, Kalvis Zalcmanis, Ivars Seleckis, Juris Podnieks, Dāvis Sīmanis sen., Jānis Eglītis, Gints Bērziņš, Aleksandrs Grebņevs un citi.

Programmas nākamais seanss: 27. janvārī.

Norises vieta: Rīgas Kino muzejs, Peitavas ielā 10/12 (ieeja no Alksnāja ielas)

Ieeja: 1,50Ls, studentiem 1,00Ls, skolēniem/ pensionāriem 0,50Ls, kino profesionāļiem un Latvijas Kultūras akadēmijas studentiem ieeja bez maksas
 
Atgriezties
 
 
 
Komentāri
 
Jūsu vārds
Jūsu e-pasts
Teksts