LV   ENG
Baltijas īsfilmu programma "Supershorts"
Amanda Boka, "2ANNAS" producente, projekta koordiantore
Starptautiskais īsfilmu festivāls "2ANNAS" 19. aprīlī klubā "Nabaklab" aicina skatītājus uz Baltijas īsfilmu programmu "Supershorts", kas tapusi sadarbībā ar īsfilmu portālu balticshorts.com.
 
 
Programma "Supershorts" sastāv no desmit labākajām īsfilmām, kas atrodamas balticshorts.com portālā. Šīs programmas sastādīšanā piedalījusies pazīstamā kino kritiķe Dita Rietuma, atlasot interesantākos, profesionālākos un izteiksmīgākos audiovizuālos darbus.

Baltijas īsfilmu programmas "Supershorts" izrādes laiks un vieta:

19. aprīlis 20.00 "Nabaklab"
Ieeja - bez maksas.

Filmu programma

Kurš ir nošāvis klusumu?
Animēts videoklips dziesmai „Mario Basanov & Vidis feat. Jazzu “Who’s Shot the Silence””.
Režisori Andrius Kirvela, Gediminas Šaulis. Lietuva, 2009. 3’32

Lelle tētis
Kādu rītu Inese tiek izlikta no dzīvokļa. Ierodas saimniece ar jauno īrnieku Artūru, kurš atšķirībā no Ineses ir maksātspējīgs. Taču filmas gaitā atklājas, ka Artūra problēmas ir vēl lielākas – viņš var samaksāt par dzīvokli, taču ir pazaudējis ko daudz vērtīgāku.
Režisors Renārs Vimba. Latvija, 2008. 34’

Kur upes plūst
Mums pieder mērķis, bet mēs nevaldām pār ceļiem.
Režisors Krišjānis Ābols. Latvija, 2009. 2’33

Klusums

Vizuāla poēma par cilvēka vēlmi ikdienas dzīvē sameklēt klusumu.
Režisore Ieva Balode. Latvija, 2009. 6’07

Lielā pelēkā čirkste

Zīmēta animācijas filma, kura ietver neparastu savvaļas stāstu par lielās pelēkās čirkstes, dzeguzes, strazda un citu putnu savdabīgajām manierēm.
Režisore Kintis Lundgrēna. Igaunija, 2009. 6’23

Sāpes
Lai pārbaudītu vīrieša jūtu nopietnību, sieviete izstrādā provokāciju ar viltotu grūtniecības testu. Sievietes manipulācija ar egocentrisko vīrieti pārvēršas spēlē, kur rituāla lelle ir viņa pati un apsēstība noved tikai pie viena iznākuma.
Režisors Pauls Ķesteris. Igaunija, 2010. 7’26

Karostas bērni
Dokumentāls stāsts par Viktoriju un viņas ģimeni, kas dzīvo kādreizējā Padomju armijas bāzē – Liepājā, Karostā. Apkārtējā vide un sociālā izolācija ir nostādījusi Viktoriju un Karostas iedzīvotājus neapskaužamā situācijā. Viktorijas astoņu bērnu ģimenei jāturpina cīnīties par izdzīvošanu arī pēc dzīvokļa zaudēšanas.
Režisors Jānis Jurkovskis. Igaunija, 2010. 28’

Augstā dziesma

Zīmēta animācijas filma par sievieti un vīrieti, starp kuriem norisinās izšķiroša kauja par tukšu piena paku.
Režisore Urte Budinaite. Lietuva, 2010. 4’02

Brokastis

Īsa fantāzijas filma par vīrieti, kurš pārāk daudz uzmanības pievērš sīkumiem. Visa darbība norisinās un arī beidzas brokastu laikā.
Režisore Inese Vēriņa. Latvija, 2006. 2’

Sarkanais pleķis
Pirms peldēšanas sacensībām Pēteris nepaspēj pačurāt. Tuvojoties starta podestam, kopā ar vajadzību atviegloties, pieaug arī Pētera bailes no jaunās peldēšanas treneres, citu peldētāju izsmiekla un neziņa, kā uzvesties simpātiskās klasesbiedrenes tuvumā. Pārdzīvojumu virkne Pēterī atmodina dumpinieka garu, kas skubina jauno cilvēku pārbaudīt “sarkanā pleķa” leģendu, ar šo rīcību neapzināti iemiesojot skaistu un drosmīgu individuālās uzdrīkstēšanās metaforu.
Režisors Uģis Olte. Latvija, 2008. 7’46

Programmas garums: 1h 45min, filmas tiek demonstrētas oriģinālvalodā ar angļu subtitriem.
 
Atgriezties
 
 
 
Komentāri
 
Jūsu vārds
Jūsu e-pasts
Teksts