LV   ENG
"Kino svētki" Kalnciema kvartālā
Una Meiberga, projektu vadītāja
19. un 20. augustā Rīgas svētkus ietvaros Kalnciema kvartālā notiek "Kino svētki".
 
 
Piektdien, 19. augustā notiks Rīgas kinostudijas dokumentālās filmas "Vella Kalpi. Filmas arheoloģija" pirmizrāde un tikšanās ar leģendārās filmas aktieriem. Dokumentālās filmas režisore: Agita Cāne-Ķīle, scenārija autore: Daira Āboliņa, operators: Jānis Šēnbergs, montāža: Gunta Ikere, Roberts Ikers; producentes: Ieva Rozentāle, Iveta Lepeško. Filma tapusi "Rīgas Kinostudijā". "Rīgas Kinostudijas" organizētajā fotosalonā notiks pārģērbšanās autentiskos filmas varoņu tērpos un citi prieki.
Sākums plkst. 20.00-23.00

Abas dienas norisināsies animācijas filmu darbnīca bērniem (no 7 gadu vecuma). Bērni veidos filmiņas zīmējumu un aplikācijas tehnikā, materiāli un nepieciešamā tehnika būs pieejami uz vietas. Iesākto iecerēts pabeigt otrajā dienā un noslēgumā visiem kopā noskatīties uz lielā ekrāna. Darbnīcu vadīs režisors Edmunds Jansons. Lūdzam iepriekš pieteikties, jo vietu skaits ir ierobežots (tel. 29402027).

Animācijas darbnīca bērniem gan 19., gan 20. augustā notiks no plkst. 18.00-21.00 Izstāžu mājā.

Tiem, kuri nepiedalīsies animācijas darbnīcā, būs iespēja skatīties multenes un darīt citas interesantas lietas Vīnu veikala zālē.

No 16.00 līdz 22.00 notiks Eduardo Cattus radošā darbnīca. Būs iespēja ne tikai iegādāties košos krekliņus, bet arī uzzīmēt pašiem savu krekliņa dizainu vai izrotāt krekliņus ar dažādiem aksesuāriem. Kopā zīmēsim arī krāsainu pasaku par Eduardo Cattus kaķi Rīgas svētkos un spēlēsim jautro spēli "Kas? Kur? Kad?". Dalības Dalībnieku skaits - neierobežots.

Sestdiena, 20. augusts būs slavinājums Latvijas animācijas meistariem, kad tiks izrādītas jaunākās starptautiskos festivālos godalgotas animācijas filmas, kā arī multenes no zelta fondiem. Būs dažādas programmas bērniem, bet no plkst. 21.00 - jauniešiem un pieaugušajiem. Plkst. 21.00 notiks interaktīvā animācijas performance un tikšanās ar filmu autoriem.

Animācijas filmas Kalnciema kvartāla brīvdabas kino zālē un Vīnu veikala zālē bērniem tiks demonstrētas no 18.00-21.00, pieaugušajiem no 21.00-23.00.

Programmā A. Burova atjaunotās animācijas filmas: "Si-si-dra" (1977), "Kikerigū" (1966), "Tīģeris Ņau ņau" (1967) un citas.

No jaunākajām latviešu animācijas filmam tiks izrādītas: "Kad āboli ripo" (R.Kalnellis), "Norīt Krupi" (J. Krāsons), "Pavasaris Vārnu ielā" (E.Jansons), "Ledus pavēlnieks" (Ē.Lācis), "Māsa un Brālis" (R. Stiebra), "Burvīga diena" (N.Skapāns), "Zīļuks" (D. Rīdūze), "Kā lupatiņi mazgājās" (E.Jansons), "Cūkas laime" (D. Rīdūze).

Kā arī "Avārijas Brigādes" un filmu studijas "Dauka" animācijas filmu izlases.

Signes Baumanes filmas demonstrēsim pieaugušajiem.

Paralēli 20. augustā Kalnciema kvartālā no 16.00-23.00 viesosies arī visā Rīgā notiekošie “Ielu mūzikas svētki”, kad būs dzirdami dažnedažādi ielu muzikanti, kā arī tie, kas uz brīdi vēlas par tādiem būt. Tai skaitā uzstāsies viesi no tālienes - džeza mūziķu grupa no Čehijas “Brassband” un bērnu Hip-hop grupa no Brēmenes.

Pasākumu laikā darbosies kafejnīcas.

Ieeja pasākumos bez maksas. Pasākumus atbalsta Rīgas dome.

Sekojiet līdzi Kalnciema kvartāla programmai: www.kalnciemaiela.lv
 
Atgriezties
 
 
 
Komentāri
 
Jūsu vārds
Jūsu e-pasts
Teksts