VIZUĀLO MĀKSLU PORTĀLS

LV   ENG
Antras Ivdras personālizstāde "Personīgi" Tukumā
Kristīne Ozola, Tukuma muzeja sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
12.11.2011 - 05.02.2012

12. novembrī plkst. 12.00 Tukuma Mākslas muzejā atklāj Antras Ivdras darbu izstādi "Personīgi" atklāšana. Izstāde ir visaptverošs ieskats mākslinieces radošajā darbībā, kur apkopotie pēdējo 10 gadu laikā tapuši darbi. Līdzās tematiski un formāli daudzveidīgajām gleznām apskatāmi arī apgleznoti porcelāna šķīvji, autortehnikā veidotas lelles un lieta papīra darbi.
 
Antra Ivdra. Zilā rapsodija
 
Gleznotāja Antra Ivdra dzimusi un augusi Tukumā (1966). Beigusi J. Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolu (1985) un Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļa (1995). Saņēmusi arī Latvijas Kultūras fonda stipendiju (2003). Par sevi un mākslu A. Ivdra saka: "Glezniecība man ir nepieciešama, tā mani interesē kā process, kur kustība, forma un krāsa dod impulsu tālākai darbības attīstībai".

Māksliniece uzsver, ka viņa ir intuitīva gleznotāja. Konceptuālisms vai mūsdienu glezniecības tendence pievērsties problēmsituācijām viņai nav aktuāla. A. Ivdras darbos velti meklēt sarežģītas, saturiskas vai formālas konstrukcijas. Darbu rašanos viņa pati raksturo kā intuitīvu ļaušanos mirkļa sajūtām. Iedvesmu smeļas apkārt esošajās krāsās, gaismās, cilvēkos, mūzikā. A. Ivdrai svarīgi izraisīt izjūtas un asociācijas, kuras rezonētu skatītāja pieredzē.
 
A. Ivdra radoši izpaužas teju visu žanru robežās – dažādos daiļrades posmos ir tapušas klusās dabas, ainavas, arī figurālas kompozīcijas. Lielākoties māksliniece pievēršas vispārinātām tēmām ar iespējami plašām asociatīvām interpretācijām. Agrīnajos darbos dominē spēles un dejas, vai paplašināti – kustību studijas, kā arī klusās dabas kubismam un futūrismam tuvā manierē. Pēdējo gadu darbos māksliniece pievēršas antīkās tematikas pārfrāzēšanai, pilsētas un laika ritējuma apcerei.

Šobrīd neatņemama daiļrades sastāvdaļa A. Ivdrai ir porcelāna apgleznošana. Porcelāna šķīvju formā ne tikai tiek attīstītas jaunas idejas, bet arī transformēti iepriekš tapušu gleznu motīvi. Strādājot ar porcelāna apgleznošanu likumsakarīgi radās interese par porcelāna masu. Rezultātā māksliniece sāka radīt autortehnikā veidotas lelles ar porcelāna galviņām, rokām un kājām, kustīgu filca ķermeni.

A. Ivdra ir eksperimentējusi ar lieta papīra radītajām iespējām. Tapuši vairāki autores glezniecībā un apgleznotajā porcelānā iemīļotie motīvi, īpaši cilvēka figūras un apļa kompozīcijas. Gleznieciskais efekts tiek radīts ar dažādu materialitāšu, krāsu un toņu papīra izmantojumu.

Saistītie pasākumi:
27. novembrī plkst. 12.00 Līgas Lindenbauma lekcija „Kustības attēlojums mākslā” un sarunas ar mākslinieci Antru Ivdru. Lekcijā tiks apskatīti vēsturiskie kustības attēlojuma risinājumi, dažādu mākslas virzienu un atsevišķu mākslinieku daiļrades ietvaros, iezīmējot tehnoloģiju attīstības rezultātā ienestās kustības izpratnes un attēlojuma specifikas iezīmes. Pēc lekcijas Antras Ivdra iepazīstinās ar saviem darbiem un galvenajiem tematiskajiem interešu lokiem, dalīsies savā starptautisko simpoziju pieredzē. Dalības maksa: Ls 1.00

10. decembrī plkst. 12.00–15.00 Antras Ivdras porcelāna apgleznošanas darbnīca. Aicināti piedalīties visi interesanti bez vecuma ierobežojuma. Var piedalīties ģimenes, kopīgi apgleznojot krūzīti. Pieteikšanās līdz 7. decembrim. Dalības maksa: Ls 3.00 (apgleznojot muzeja krūzi) vai Ls 2.00 (ar savu krūzi).

Izstādes kuratore, plašāka informācija un pieteikšanās:
Līga Lindenbauma, Tukuma Mākslas muzeja vadītāja
Tālr. 63182391
E-pasts: liga.lindenbauma@tukumamuzejs.lv
 
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs
Skārņu iela 10/20, Rīga
o., c., pt., s., sv. 11.00–17.00
t. 11.00–19.00
pirmdienās slēgts
www.lnmm.lv/lv/dmdm
 
Atgriezties
 
 
 
Komentāri
 
Jūsu vārds
Jūsu e-pasts
Teksts