VIZUĀLO MĀKSLU PORTĀLS

LV   ENG
Daiļa Rožlapas personālizstāde "Kokteilis mūža garumā" Jūrmalā
Agnese Bule, "Mākslinieku nama" vadītāja
16. oktobrī plkst. 18.00 "Mākslinieku namā", Muižas ielā 6, Bulduros atklāj gleznotāja un scenogrāfa Daiļa Rožlapas 80 gadu jubilejas izstādi "Kokteilis mūža garumā”. Izstādes darbi un iekārtojums atbilst izstādes rotaļīgajam nosaukumam. Ir gan veci, gan pavisam jauni darbi, ir arī paša mākslinieka veidotas sienas avīzes par savu dzīvi un radošo darbību. Izstādē skatāmi divi ļoti speciāli darbi, proti, veltījums Visvaldim Ziediņam un Arnoldam Plaudim, kuru ietekmi uz savu mākslu pats mākslinieks atzīmē kā neatsveramu.
 
 
Dailis Rožlapa dzimis 1932. gada 10. novembrī. 1954. gadā beidzis Jaņa Rozentāla mākslas vidusskolu, 1968. gadā – Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas zinātņu nodaļu. Izstādēs piedalās kopš 1958. gada. Veidojis scenogrāfiju Rīgas, Valmieras, Liepājas, Kauņas, Šauļu, Paņevežas teātros.

Dailis Rožlapa strādājis par mākslinieku–inscenētāju Rīgas kinostudijā, piedaloties daudzu populāru latviešu filmu veidošanā – "Vella kalpi vella dzirnavās", "Pūt, vējiņi!", "Melnā vēža spīlēs", "Īsa pamācība mīlēšanā", "Aija" u. c. Līdztekus sasniegumiem teātrī un kino, Dailis Rožlapa aktīvi darbojas arī glezniecībā, sākumā akvareļa un eļļas, tad guašas un temperas, bet kopš 20. gs. 70.gadiem dažādās jauktās tehnikās, kuras labi var apskatīt izstādē "Mākslinieku namā".

"Mākslinieku nama" darba laiki:
otrdienās – piektdienās plkst. 12.00–19.00,
sestdienās plkst. 12.00–16.00.
Svētdienas, pirmdienas – brīvdienas.

Ieeja bez maksas.
 
Atgriezties
 
 
 
Komentāri
 
Jūsu vārds
Jūsu e-pasts
Teksts