VIZUĀLO MĀKSLU ŽURNĀLS

LV   ENG
Natālijas Maļikovas gleznas Mākslinieku namā
Baiba Grīnberga, mākslas zinātniece
15. februārī Jūrmalas Mākslinieku namā tiks atklāta izstāde "Divas pasaules". Nātālija Maļikova savas gleznas izstādījusi vienā no telpām, otrā savus darbus izstādījusi gleznotāja Baiba Apsīte.
 
Natālija Maļikova. Gulošā. 100x150 cm
 
Skatītājiem būs iespēja iepazīties ar N.Maļikovas vairāku gadu laikā tapušu gleznu izlasi, kuras centrālais vadmotīvs ir cilvēka atveidojums.

Māksliniece sevi sauc par skaistuma propagandētāju, uzsverot, ka mūsdienu negāciju pilnajā pasaulē ir svarīgi gūt estētisku pieredzi. Tīrākajā formā skaistums atklājas cilvēka ķermeņa līnijās, graciozitātē un proporciju harmonijā. Tā sākums gan meklējams cilvēka iekšienē, jo gaišas domas un laba sirds spēj radīt ārējo starojumu. Natālijai ir svarīgi, lai ar modeļiem veidotos savstarpēja saskaņa un uzticība – tikai sajūtot personību, var izdoties patiess tās attēlojums.

Māksliniece šobrīd vairāk ir pievērsusies figurālajai glezniecībai, kaut arī viņas veikumā ir dažādu žanru darbi. Viņa dod priekšroku ik pa laikam atkāpties no pierastās gleznošanas manieres un pārbaudīt sevi citos žanros vai tehnikās. Pārmaiņu nolūkos piesātinātas krāsas nomaina monohroma glezniecība, saglabājot raksturīgo gludo krāsu klājumu un tonālās glezniecības paņēmienus.
 
Natālija Maļikova. Dzīves ceļš. 50x110 cm
Natālija Maļikova. Ļera. 60x70 cm
Natālija Maļikova. Laimīgā. 40x50 cm
 
Par autoritātēm Natālija sauc savus pasniedzējus Latvijas Mākslas akadēmijā, īpašu pateicību izsakot Kristapam Zariņam un Normundam Brasliņam. Tieši pasniedzēju zināšanas un akadēmijas radošā gaisotne sniedz iedvesmas enerģiju gleznošanai.

N.Maļikova pirmās mākslas iemaņas ir guvusi Jelgavas mākslas skolā, pēc tam divus gadus mācījusies privātās mākslas studijās. 2003.–2005. gadam mācījusies LMA sagatavošanas kursos. 2005. gadā tika uzsāktas studijas Latvijas mākslas akadēmijas glezniecības specializācijā. Šobrīd N.Maļikova studē maģistra programmā un apmeklē Kristapa Zariņa, Normunda Brasliņa un Jura Jurjāna meistardarbnīcas. Piedalījusies vairāk kā divdesmit grupu izstādes.

Izstāde Mākslinieku namā apskatāma līdz 9. martam.

Mākslinieku nama darba laiki:
otrdienās – piektdienās 12.00–19.00.
Sestdienās 12.00–16.00.
Svētdienas, pirmdienas – brīvdienas.

Ieeja bez maksas.
 
Atgriezties
 
 
 
Komentāri
 
Baiba [ 07:51 16.02.2013. baiba.ozola [at] inbox.lv ]
ļoti talantīga māksliniece!!! viņas gleznas iztēlo skaistumu, mīlestību un gandarījumu!!!
 
Jūsu vārds
Jūsu e-pasts
Teksts