LV   ENG
"Bailes no tumsas" kino "Rīga"
Zane Zajančkauska, Laikmetīgās mākslas centrs
Piektdien, 13. februārī piedzīvo „Bailes no tumsas" Kino Rīga!
 
Fears of the dark
 
"Bailes no tumsas" ir 6 komiksu mākslinieku pilnmetrāžas animācijas filma, kuras vienīgo seansu iespējams noskatīties kino Rīga.

Kuram gan nav bijis bail no tumsas? No neizskaidrojamiem trokšņiem tumšā guļamistabā, no lielas, tukšas mājas, kurā, šķiet, ir vēl kāds, no zirnekļa kāju pieskārieniem uz kailas ādas? 6 izcili komiksu mākslinieki un grafiskie dizaineri - Blutch, Charles Burns, Marie Caillou, Pierre di Sciullo, Jerry Kramsky, Lorenzo Mattotti, Richard McGuire, Michel Pirus, Romain Slocombe, un režisors Etienne Robial - ir kopīgi radījuši animācijas filmu, pētot un vēlreiz izdzīvojot katram atpazīstamus baiļu mirkļus. Varbūt, ka baiļu pieredzēšana grafiski suģestējošā formā, turklāt piektdienā, 13. datumā, palīdzēs no bailēm atbrīvoties?

Pirms seansa Kino Rīga foajē tiks atklāta izstāde „Bailes no tumsas: no zīmējuma līdz animācijas filmai", kas iepazīstina ar animācijas filmas tapšanu.

„Bailes no tumsas" (oriģinālais nosaukums Peur(s) du Noir) ir seši melnbalti stāsti, katru no tiem zīmējis cits komiksu mākslinieks, bet vienotā stāstā
savienojis režisors Etjēns Robiāls. Filma pirmizrādi piedzīvoja 2008. gada 13.februārī un ir saņēmusi atzinīgas atsauksmes presē un festivālos: „Uzņemta spoži baltos, pulsējoši melnos un krāšņi pelēkos toņos, filma atjautīgā un izdomas bagātā manierē pēta seksuālo nedrošību, lauku māņticību un sociālpolitiskās raizes, reizēm radot biedējošu, bet gandrīz vienmēr suģestējošu efektu." (Jeanette Castoulis, The New York Times) Bailes no tumsas liek katram skatītājam kļūt pašam par savu bendi, tādējādi atklājot, ka animācija ne sliktāk kā spriedzes filmas var būt medijs cilvēku pārbiedēšanai.. (Eric Loret, Philippe Azoury, Liberation) Bērni varētu mazliet nobīties, taču pieaugušie novērtēs autoru talantu apspēlēt bailes vizuāli, stāstos atsaucoties uz žanra meistariem (Linču, Kārpenteru). Ceļojums ēnu valstībā. (L'Express).

Seanss notiek Laikmetīgās mākslas centra un komiksu kultūras žurnāla kuš! organizētās starptautiskās komiksu izstādes „tell me more..." ietvaros.

 
Atgriezties
 
 
 
Komentāri
 
Jūsu vārds
Jūsu e-pasts
Teksts