LV   ENG
Dānijas Kinoskolas absolventu filmas Rīgā (0 komentāri)
Dānijas Kultūras institūts
No 12. līdz 15. novembrim kinoteātrī "K Suns" skatāmas četras programmas ar Dānijas Nacionālās Kinoskolas absolventu īsfilmu izlasi.
 
Dokumentālo filmu projektu konkurss. Pieteikto projektu prezentācija (0 komentāri)
Uldis Dimiševskis, Nacionālā Kino centra ražošanas daļas vadītājs
29. martā no plkst. 9:30 līdz 17:00 un 30. martā no 9:30 līdz 13:00 Rīgas Kinomuzeja zālē notiks 2010. gada konkursam pieteikto dokumentālo filmu projektu publiska prezentācija, kurā producentiem un režisoriem dota iespēja projekta dokumentāciju un aprakstus papildināt ar audiovizuāliem materiāliem un autoru stāstījumu. Konkursā iesniegtos projektus un to prezentāciju vērtē trīs eksperti – Latvijas Kinematogrāfistu savienības izvirzītā pārstāve Ieva Pitruka, Kinoproducentu asociācijas pārstāvis Kārlis Rudzītis un NKC pārstāve Kristīne Matīsa.
 
"Bailes no tumsas" kino "Rīga" (0 komentāri)
Zane Zajančkauska, Laikmetīgās mākslas centrs
Piektdien, 13. februārī piedzīvo „Bailes no tumsas" Kino Rīga!
 
Mārtiņš Rubenis filmā "Loengrīns no Varka Kru" [... :] (0 komentāri)
Marta Bite, "Ego Media"
Kinoteātrī "K.Suns" no 6.novembra sāks demonstrēt vienu no pēdējā laika stilistiski interesantākajām un ambiciozākajām dokumentālajām filmām - "Loengrīns no Varka Kru". Viestura Kairiša jaunākā dokumentālā filma ir stāsts par latviešu kamaniņu braucēju, olimpiskās bronzas medaļas ieguvēju, dīdžeju Mārtiņu Rubeni. Filma ir radošs Mārtiņa portrets, tajā ir emocionāli uzrunājošs stāsts un līdz šim uz ekrāna neredzēta sporta estētika.
 
Top kristapotās īsfilmas „Apsēstība” pilnmetrāžas versija „Sēņotāji” (0 komentāri)
Ginta Sēne
3. oktobrī Lielā Kristapa balvu saņēma Ivara Tontegodes režisētā īsfilma „Apsēstība". Šobrīd režisors pārveido filmu pilnmetrāžas versijā „Sēņotāji", kuru jau pavasarī varēs skatīties kinoteātros gan Rīgā, gan Latvijas reģionos.
 
Noslēdzies Starptautiskais īsfilmu festivāls 2ANNAS 2009 (0 komentāri)
Mārīte Lempa, "2ANNAS"
30. maija vakarā kinoteātrī "K.Suns" apbalvošanas ceremonijā tika noskaidroti Starptautiskā īsfilmu festivāla 2ANNAS 2009 uzvarētāji. Filmas vērtēja kino kritiķe Dita Rietuma, režisors un operators Andrejs Apsītis, interaktīvā kino pētnieks Kristofers Heils, Nacionālā Kino centra direktora vietnieks Uldis Dimiševskis. 2009. gada balvas un diplomus ieguvušas filmas:
 
Kinorežisores Dzintras Gekas dokumentālo filmu jubilejas skate (0 komentāri)
Kinomuzejs
Sestdien, 30. janvārī no plkst. 15:00 Rīgas Kinomuzejā notiks kinorežisores Dzintras Gekas dokumentālo filmu jubilejas skate.
 
Radošā darbnīca / mākslas akcija "Kino Komūna U35: Erotika" [04.02.2010. 11:25] (0 komentāri)
Mārīte Lempa, 2ANNAS projektu koordinatore
Rīgā norisināsies radošā darbnīca / mākslas akcija "Kino Komūna U35: Erotika". Komūnas ietvaros Laikmetigās mākslas muzeja „Kim?” un "Meta-Kafe" telpās norisināsies tēmām „erotika, mitoloģija un kino” veltītas lekcijas, diskusijas, radošā darbnīca un 12 erotisko kino pasaku prezentācijas. Kino pasakas eksperimentālos apstākļos no 11. līdz 14. februārim veidos 36 latviešu jaunie mākslinieki, režisori, fotogrāfi u.c. radošas personības.
 
Ilonas Brūveres filmu "Versija Vera" turpina demonstrēt "K.Sunī" [12.03.2010. 22:09]
Kristīne Matīsa, Nacionālā Kino centra informācijas un Latvijas filmu izplatīšanas projektu vadītāja
Kinoteātris "K.Suns" piedzīvo sakāpinātu skatītāju interesi par režisores Ilonas Brūveres jauno dokumentālo filmu ar spēles elementiem "Versija Vera" (tēlnieces Veras Muhinas lomā – māksliniece Kristiana Dimitere), tāpēc filmas demonstrēšana ieplānota arī nākamajā repertuāra nedēļā – no 12. marta katru dienu pulksten 17:00, 17. martā – seanss krievu valodā.
 
Filmu nozarē sarīkots auglīgs seminārs ar ministra piedalīšanos (0 komentāri)
Kristīne Matīsa, Nacionālā Kino centra informācijas un Latvijas filmu izplatīšanas projektu vadītāja
2010. gada 10. martā kinoteātrī "K.Suns" notika Latvijas filmu nozares seminārs, reaģējot uz faktu, ka šis gads nozarē sācies ar pārmaiņām – reorganizēts Nacionālais Kino centrs, samazināts nozares finansējums, tomēr tiek meklētas un dibinātas jaunas iespējas finansējuma piesaistīšanai un filmu izplatīšanai. Vēlēšanos uzrunāt Latvijas aktīvākos kinoveidotājus bija izteicis arī kultūras ministrs Ints Dālderis, un visu šo iemeslu dēļ filmu veidotāji tika aicināti uz tikšanos.
 
Nacionālā Kino centra spēlfilmu projektu konkursa rezultāti [23.03.2010. 11:48] (0 komentāri)
Uldis Dimiševskis, Nacionālā Kino centra filmu nozares ražošanas atbalsta koordinators
Noslēdzies Nacionālā Kino centra (NKC) izsludinātais konkurss par 2010. gadā pieejamo valsts finansējumu spēlfilmām, un rezultāti varētu apmierināt visplašākā skatītāju spektra cerības – trīs atbalstītie projekti ir pietiekami atšķirīgi, lai katrs potenciālais skatītājs atrastu kaut ko tieši sev. Jāatgādina, ka konkursā atbalstīti tikai tādi projekti, kuru filmēšanas periods beigsies jau 2010. gadā, tātad jau nākamgad būtu jānotiek šo filmu pirmizrādēm.
 
Kazahstānas filmu nedēļa [26.03.2010. 14:57] (0 komentāri)
Rīga dzīvo Kazahstānas filmu nedēļas zīmē līdz pat 31. martam. Pirmajās festivāla dienās programmu jau noskatījušies 1000 rīdzinieku un pilsētas viesu. Seansi kino "Rīga" turpinās arī brīvdienās. Kultūras un atpūtas centrā "Imanta" tie paredzēti 29.03 un 31.03. Ieeja bez maksas.
 
Animācijas filmu projektu publiska prezentācija (1 komentāri)
Uldis Dimiševskis, Nacionālā Kino centra ražošanas daļas vadītājs
Pirmajā darbdienā pēc Lieldienu brīvdienām – otrdien, 6. aprīlī no plkst. 9:30 līdz 14:00 Rīgas Kinomuzeja zālē notiks 2010. gada konkursam pieteikto animācijas filmu projektu publiska prezentācija, kurā producentiem un režisoriem dota iespēja projekta dokumentāciju un aprakstus papildināt ar audiovizuāliem materiāliem un autoru stāstījumu. Konkursā iesniegtos projektus un to prezentāciju vērtē trīs eksperti – Latvijas Kinematogrāfistu savienības izvirzītā pārstāve Zane Dzene, Kinoproducentu asociācijas pārstāvis Roberts Vinovskis un NKC pārstāvis Uldis Dimiševskis.
 
Baltijas Filmu un mediju skolas labāko īsfilmu skate [07.04.2010. 10:04] (0 komentāri)
Anna Salmane, "kim?" projektu vadītāja
Svētdien, 11. aprīlī 18.00 kim? mītnes 3. stāvā notiks Baltijas Filmu un mediju skolas (BMF) labāko īsfilmu skate. Par iespējām studēt kino profesijas Tallinā bakalaura un maģistra līmenī stāstīs skolas radošais direktors Martins Adamso.
 
Kinoforums "Un Vārds tapa filma" [16.04.2010. 14:11] (0 komentāri)
Anita Uzulniece
Kinoforums, kas Rīgā notiek jau divpadsmito gadu un iepazīstina skatītāju ar filmām, kas retāk nonāk uz kinoteātru ekrāniem, bet kinematogrāfiskajā stāstījuma formā ietver būtisku vēstījumu. Tās ir filmas, kuras Starptautiskajos kino festivālos pievērsušas Ekumēniskās žūrijas uzmanību ar savu māksliniecisko un saturisko kvalitāti.
 
Portretfilmu cikls "Dominante": gleznotāja Biruta Baumane [27.04.2010. 02:44] (0 komentāri)
Ilona Brūvere, "Mediju komunikācijas"
Trešdien, 28.aprīlī pl. 15.00 Mākslas darbinieku namā Vaļņu ielā 9 (ieeja no Zirgu ielas) gleznotājas Birutas Baumanes un aktiera Alfreda Videnieka videoportreti.
 
Spīķeru dokumentālā kino nakts [28.04.2010. 09:24] (0 komentāri)
Egita Kurpniece, "kim?" projektu vadītāja
Piektdien, 30. aprīlī visas nakts garumā no 19:00 līdz pat 04:00 notiks nu jau otrā Spīķeru dokumentālā kino nakts. Unikālais kino un mūzikas salidojums norisināsies gan Rīgā, gan Siguldā. Rīgā kino un mūzikas mīļus gaidīs Spīķeros – "kim?", "Dirty Deal" un "META-KAFE", savukārt Siguldā – "Kino Lora" un mūzikas klubā "Aparjods".
 
Kolmanes un Neiburga dokumentālā filma „Pretrunīgā vēsture” (0 komentāri)
Jānis Juhņēvičs, filmas producents
Filmu studijas „Deviņi” dokumentālā filma „Pretrunīgā vēsture” ir filma par mums visiem – Latvijas sabiedrību, dažādu tautību un atšķirīgas vēsturiskās pieredzes cilvēkiem, kuri nu jau 20 gadus kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas dzīvo vienā valstī, taču viņu atmiņas, zināšanas un spriedumi par valsts vēsturi ir ļoti dažādi un pretrunīgi. Īpaši spilgti ik gadu tas izpaužas vēstures „strīdīgajos datumos” 16. martā (vieniem tā ir varoņu godināšanas, citiem „fašistu slavināšanas” diena) un 9. maijā (vieni svin Uzvaras svētkus, citiem tie ir spilgtākais pēckara padomju okupācijas simbols).
 
Marģers Zariņš – Rīgas Kino muzejā [15.06.2010. 07:56] (0 komentāri)
Zane Balčus, Rīgas Kino muzeja projektu vadītāja
Rīgas Kino muzejs sadarbībā ar Latvijas Valsts Kinofotofonodokumentu arhīvu Marģera Zariņa 100. jubilejas gadā piedāvā vēl vienu iespēju ielūkoties Marģera Zariņa kā kinofilmu komponista radošajā veikumā. No 16. līdz 18. jūnijam Kino muzejā aicinām iepazīties ar astoņām mazāk zināmām Zariņa filmām. Tās būs apskatāmas jebkurā apmeklētājiem ērtā laikā, savukārt 17.jūnijā plkst. 18:30 Kino muzeja zālē piedāvājam noskatīties režisora Oļģerta Dunkera filmu "Vīrietis labākajos gados" (1977). Melnbaltā filma, kuras darbība pārsvarā risināta urbānā vidē, ar spilgtām detaļām iezīmē septiņdesmito gadu stilu un valdzina ar vizuālajam materiālam atbilstošu muzikālo partitūru.
 
Dzintras Gekas filma „Piemini Sibīriju” [28.06.2010. 15:12] (0 komentāri)
Zane Balčus, Rīgas Kinomuzeja projektu vadītāja
2. jūlijā plkst. 16:00 Rīgas Kino muzejā režisore un producente Dzintra Geka aicina uz savas jaunākās videofilmas „Piemini Sibīriju” pirmās daļas skati.
 
Top dokumentālā īsfilma "Aiz žoga" (0 komentāri)
Simona Kļaviņa, filmas producente
Filma stāsta par Guntara dzīvi Cēsu audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem. Viņš ir ļoti talantīgs puisis, kas labi dzied un spēlē ģitāru. Dažādas neveiksmes un kļūdas novedušas viņu līdz šai iestādei. Viņam drīz būs 18 gadi, kas nozīmē viņa nonākšanu pieaugušo cietumā.
 
"Future shorts 2010" [02.07.2010. 13:24] (0 komentāri)
Jekaterina Jaroslavceva, "Future shorts"
Sākot ar jūliju, īsfilmu tīkla „Future Shorts” pasākumi atgriežas Latvijā. Vasaras programma vedīs skatītājus aizraujošā ceļojumā visapkārt pasaulei, iepazīstinot ar Malaizijas tradicionālo virtuvi, filipīniešu ikdienu un izklaidēm, Madagaskaras tautas tradīcijām, zviedru dīvainībām un daudz ko citu.
 
"Future shorts 2010" vasaras programmas atklāšana [05.07.2010. 13:01] (0 komentāri)
9. jūlijā pl.20.00 Spīķeru koncertzālē.
 
Sākusies kinoforuma "Arsenāls" abonementu tirdzniecība (0 komentāri)
Zane Dzene, ARS prese
Kā ierasts, rudens nāk arī ar jaunu kino ražu, un neiztrūkstošs septembra kultūras pasākums ir Starptautiskais kino forums "Arsenāls", kas šogad notiks no 17. līdz 26. septembrim Rīgā.
 
Vides filmu studijas filmas [19.07.2010. 21:49] (0 komentāri)
Kristīne Matīsa, Nacionālā Kino centra informācijas un Latvijas filmu izplatīšanas projektu vadītāja
Divu otrdienu vakaros – 20. un 27. jūlijā – NABAKLAB izrāda Vides filmu studijas piedāvātās kinolentes „Jaguāra kakts” un „Vecmāmiņu koris”.
 
Kinoforuma „Arsenāla” filmas festivālā „LabaDaba” [05.08.2010. 19:43] (0 komentāri)
Zane Dzene, kinoforuma "Arsenāls" PR
Pozitīvās mūzikas un mākslas festivālam „LabaDaba”, kas norisināsies šajā nedēļas nogalē – 6. un 7. augustā – Līgatnes novada Ratniekos, kinoforums „Arsenāls” sagatavojis vasaras vidum atbilstošu saulainu filmu izlasi. Programma būs skatāma 7. augustā no 10:00 līdz 14:00 Siena šķūnī.
 
Latvijas – Hongkongas kopražojuma filmā "AMAYA" (0 komentāri)
Inga Beitiņa, „Krukfilms“ reklāmas projektu vadītāja
14. septembrī pasaules pirmizrādi Rīgā piedzīvos spēlfilma AMAYA un savu klātbūtni nozīmīgajā pirmizrādes brīdī apstiprinājusi arī AMAYA galvenās lomas atveidotāja – japāņu kinozvaigzne Kaori Momoi. Pasaule viņu iepazina pēc piedalīšanās Roba Maršala filmā “Geišas atmiņas” un Aleksandra Sokurova “Saule”.
 
Antropoloģija, filmas un zupa VEF mākslas centrā [24.08.2010. 19:01] (0 komentāri)
Kaspars Lielgalvis, mākslinieks
Antropoloģijas sezonas atklāšanā Latvijas Universitātes Sociālās un kultūras antropoloģijas programmas maģistra studenti sadarbībā ar VEF mākslas centru aicina visus interesentus, domubiedrus un draugus uz tematisku kino, sarunām un zupu trešdien, 25. augustā plkst. 21.00 uz VEF jumta terases.
 
Festivālam "Ūdensgabali" - 10 [27.08.2010. 17:16] (0 komentāri)
Kate Zilgalve, kultūras un mākslas projekta "Noass" projektu vadītāja
Starptautiskais laikmetīgās un video mākslas festivāls „ŪDENSGABALI” no 3. līdz 5. septembrim aicina uz festivāla desmitās dzimšanas dienas svinībām peldošajā mākslas centā "Noass" un "Betanovuss".
 
"Survival Kit 2": filmu programma [27.08.2010. 18:14] (0 komentāri)
Agnese Lūse, "Survival Kit 2" filmu programmas kuratore un projekta vadītāja
Līdztekus izstādēm, radošajām darbnīcām un performncēm "Survival Kit 2" šogad piedāvā filmu programmu ar 9 Berlīnes mākslinieču un 1 režisora filmām un piedalīšanos.
 
Kinoforuma „Arsenāls” programma (0 komentāri)
Zane Dzene, kinoforums "Arsenāls"
No 1. septembra Starptautiskā kinoforuma „Arsenāla” mājaslapā www.arsenals.lv apskatāma visa šī gada programma.
 
Elvitas Rukas projekta "15 jukušas avis" prezentācija (0 komentāri)
Skaistā 27. augusta rītā Rīgā ieradās 15 aitas. Tās sargāja gudrs suns. Manks skatījās aitām acīs, un viņas paklausīja. Saspiedās bariņā un skatījās uz Rīgas panorāmu. Jo īpaši ilgi un domīgi viņas lūkojās uz prezidenta pils pusi.
 
Korejieši filmēs Latvijā (0 komentāri)
Film Angels Studio
Šajā rudenī Rīgā sākas sagatavošanas darbi Āzijas blokbāsteram, kura uzņemšana notiks Korejā, Ķīnā un arī Latvijā. Filmas nosaukums ir "My Way" (Mans ceļš), tās producējošā kompānija ir "The Directors" (Seula, Dienvidkoreja), režisors - Je Gyu Kang, viens no ietekmīgākajiem režisoriem Āzijas kino industrijā. Latvijā filmas producēšana norisinās sadarbībā ar SIA "Film Angels Studio" un tās izpildproducentu Tomas Makaras.
 
Tirdzniecībā biļetes uz kinoforuma „Arsenāls” seansiem (0 komentāri)
Zane Dzene, kinoforums "Arsenāls"
No 7. septembra visās „Biļešu Servisa” tirdzniecības vietās, kā arīdzan internetā www.bilesuserviss.lv iespējams iegādāties biļetes uz Starptautiskā kino foruma „Arsenāla” filmu seansiem. Biļešu cenas - 2,50 un 3,50, studentiem un pensionāriem - 2,00 un 2,50 lati.
 
Kinoforuma „Arsenāla” kinonakts (0 komentāri)
Liene Linde
Ceturtdien, 9. septembrī, nedēļu pirms starptautiskā kinoforuma „Arsenāls” sākuma, klubā „Nabaklab” notiek „Arsenāla” ieskaņas nakts ar īsfilmu programmu sešu stundu garumā.
 
Pirmizrāde filmai par Lidiju Lasmani-Doroņinu [08.09.2010. 13:32] (0 komentāri)
2010. gada 14. septembrī pulksten 18:00 kinoteātrī „K.Suns” Elizabetes ielā 83/85 notiks Zigurda Vidiņa dokumentālās filmas „Gaismas ceļā” pirmizrāde, tas arī pārskatāmā nākotnē būs vienīgais filmas seanss kinoteātrī.
 
"kim?kino" kinofestivālā „Arsenāls” [16.09.2010. 08:23] (0 komentāri)
"kim?" sadarbībā ar Rīgas Starptautisko kino forumu „Arsenāls” pirmo reizi festivāla ietvaros piedāvā programmu „kim?kino” – Latvijas un ārvalstu mākslinieku veidotu eksperimentālo video darbu skati.
 
Kinoforuma „Arsenāls” abonementi pieejami pēdējo dienu (0 komentāri)
Zane Dzene, kinoforums "Arsenāls"
„Arsenāla” abonementu tirdzniecība turpināsies līdz 16. septembra plkst. 23.59.
 
Pirms vēlēšanām izvēlies kino! (0 komentāri)
Zane Dzene, kinoforums "Arsenāls"
14.09.2010: Pāris dienas pirms Starptautiskā Kino foruma „Arsenāls” atklāšanas viesnīcas „Alberts” rudens saules pielietajās telpās virs Rīgas jumtiem norisinājās jau otrā foruma preses konference. Šoreiz preses un mediju pārstāvji tika iepazīstināti ar „Arsenāla” īpašajiem notikumiem, semināriem un filmu programmu, kā arī bija iespējams klātienē noskatīties foruma oficiālos reklāmas klipus kā arī tikties ar to autoriem Jurģi Krāsonu un Raiti Ābeli.
 
“Mans Arsenāls” - iespēja sastādīt pašam savu kino programmu (0 komentāri)
Zane Dzene, kinoforums "Arsenāls"
Kino foruma “Arsenāls” mājas lapā izveidotā sadaļa "Mans Arsenāls" palīdz orientēties plašajā filmu klāstā un dod iespēju sastādīt seansu plānu, ņemot vērā individuālo gaumi un iespējas.
 
Sācies „Arsenāla” neprāts! (0 komentāri)
Zane Dzene, kinoforums "Arsenāls"
Īsti arsenāliskā garā 17. septembrī kino „Rīga” Lielajā zālē, vienkopus pulcējot kino radītājus, zinātājus un cienītājus, tika atklāts XX Starptautiskais kino forums „Arsenāls”. Tā kā šogad foruma skats vērsts uz pārsteidzošās Japānas pusi, atklāšanas ceremonijas priekšnesums izvērtās par īstu asiņainās saules atmošanos gan uz skatuves, gan skatītāju zālē.
 
Andra Gaujas dokumentālā filma "Ģimenes lietas" (0 komentāri)
Madara Melberga, producente
23. septembrī kinoforuma "Arsenāls" Baltijas skates konkursa programmā pirmizrādi piedzīvos režisora Andra Gaujas un studijas "FA Filma" jaunākais darbs "Ģimenes lietas", jau nākamajā dienā filma parādīsies "Forum Cinemas" repertuārā.
 
Dokumentālā filma par mūzikas festivālu „Roskilde” Rīgā (0 komentāri)
Santa Trimalniece, Dānijas kultūras institūta projektu koordinatore
Eiropas valodu dienu ietvaros 20. septembrī plkst. 16:00 kinoteātrī "K. Suns" skatāma dāņu režisora Ulrika Vīvela dokumentālā filma „Roskilde” par vienu no pasaules lielākajiem un labāk apmeklētajiem mūzikas festivāliem.
 
Kinofestivāla „Arsenāls” reveranss Gruzijas kino (0 komentāri)
Zane Dzene, kinoforums "Arsenāls"
Kaut arī šogad „Arsenāls” norit Japānas zīmē, foruma organizatori nav aizmirsuši savus citzemju draugus, to skaitā viesus no Gruzijas – valsts, kuras kino daiļrade bagātinājusi „Arsenāla” programmu vienmēr.
 
"Arsenāls": Spaika Džonza filmas "Esmu šeit" vienīgais un bezmaksas seanss (0 komentāri)
Laura Lizuma, kinoforums "Arsenāls"
21. septembrī, plkst. 21:00 kinoteātrī "K Suns" ir bezmaksas seanss, kurā tiks izrādīta Spaika Džonza filma "Esmu šeit". Ielūgumi līdz seansam jāizņem kinoteātra "K Suns" kasē.
 
„Arsenāls” – un top labs kino... (0 komentāri)
Zane Dzene, kinoforums "Arsenāls"
20.09.2010.: Saulainā pirmdienas rītā „¼ Satori” grāmatnīcas omulīgajās telpās kino foruma „Arsenāls” ietvaros tika rīkota pirmā preses konference – tikšanās ar festivāla viesiem. Bez valodas barjerām un spītējot rudens nogurumam, savos iespaidos par Rīgu un „Arsenālu” dalījās kinozinātnieks Naums Kleimans, armēņu fotogrāfs Zavens Hačikjans un ugunīgā gruzīnu režisore Nino Džordžadze.
 
Dokumentālās filmas „Pretrunīgā vēsture” pirmizrāde (0 komentāri)
Ginta Tropa, Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā Kultūras padomniece
Filmu studija „Deviņi” sadarbībā ar Ziemeļu ministru padomes biroju Latvijā un Latvijas Republikas Ārlietu minitriju prezentē dokumentālās filmas „Pretrunīgā vēsture” (Controversial History) starptautiskās versijas pirmizrādi 27. septembrī plkst. 18.00 kinoteātra „Rīga” Mazajā zālē.
 
Kinoforuma "Arsenāls" papildseansi (0 komentāri)
Zane Dzene, kinoforums "Arsenāls"
Ņemot vērā milzīgo pieprasījumu uz "Arsenāla" filmām, notiks 3 papildu seansi kinoteātrī "K Suns".
 
Atklāj kinoforuma "Arsenāls" Baltijas konkursa skati (0 komentāri)
Zane Dzene, kinoforums "Arsenāls"
Ar Roberta Rubīna filmu "Kā tev klājas, Rūdolf Ming?" un igauņu režisora Oves Mustinga "Visu cieņu tev, draugs!" tiek atklāta "Arsenāla" Baltijas konkursa skate. "Arsenāla" ietvaros organizētā Baltijas konkursa skates atklāšana notiks 22. septembrī plkst. 18:00 kino "Rīga" lielajā zālē.
 
Kinoforums "Arsenāls": "Visu cieņu, Baltijas kino!" (0 komentāri)
Zane Dzene, kinoforums "Arsenāls"
23.09.2010.: Ar neizsīkstošiem aplausiem un patiesām ovācijām par Roberta Rubīna pārsteigumu latviešu dokumentālajā kino - filmu „Kā tev klājas, Rūdolf Ming?” - vakar tika atklāta „Arsenāla” Baltijas filmu konkursa skate, kas ir viens no būtiskākajiem kino foruma notikumiem.
 
Kinoforumā "Arsenāls" papildseanss filmai "Iedomātās mīlestības" (0 komentāri)
Zane Dzene, kinoforums "Arsenāls"
Ņemot vērā ne vienu vien izmisīgo lūgumu un pārsteidzošo faktu, ka biļetes uz "Arsenāla" filmas "Iedomātās mīlestības" vienīgo seansu (26.09.) tika izpirktas jau 19. septembrī, "Arsenāla" organizatori izsludina papildu seansu, kas notiks kinoteātrī "K Suns" šo sestdien 25. septembrī plkst. 14:00.
 
Kinoforuma "Arsenāls" poga ceļo uz Ukrainu (0 komentāri)
Zane Dzene, kinoforums "Arsenāls"
26.09.2010.: „Arsenāla” kino nomērīts – 13 eizeini, pusmetrs zelta un tūkstošiem acu, kas vērojušas, vērtējušas, mirkušas asarās un sarauktas smieklu grumbās. Acis, kas iemieg pēc romantiskas drāmas, un tās, kas dzirkstī priekā un pārspēkā no emociju sprādziena un pārsteidzošas uzdrīkstēšanās... Tās pašas, kas kļuvušas dziļas un domīgas, vai bērnišķīgā priekā trauc līdzi pirmajām rudens lapām. Starptautiskais kino forums „Arsenāls” savā desmitdienu maratonā atvēris ne mazums acu un iekustinājis ne mazums urdošu sajūtu, kas, savāktas vienkopus, spēj radīt tādu siltumu un gara gaismu, ka kino „Rīga” lielajā zālē spējis atmosties Japānas pavasaris.
 
Dokumentālā filma "Kā klājas, Rūdolf Ming?" kinoteātrī "Rīga" (0 komentāri)
Antra Cilinska, producente
Šāgada kinoforuma "Arsenāls" pozitīvākā filma no 1.oktobra kinoteātra "Rīga" repertuārā!
 
Sīmaņa un Grūbes filma Leipcigā un "K.Sunī" (0 komentāri)
Līga Gaisa, "Mistrus Media"
2010. gada 21. un 23. oktobrī Leipcigā, Vācijā, 53. Starptautiskā Leipcigas dokumentālo un animācijas filmu festivāla „DOK Leipzig” oficiālajā konkursa programmā starptautisko pirmizrādi piedzīvos Dāvja Sīmaņa un Ginta Grūbes dokumentālā filma „Pasaules skaņa”. No 22. līdz 28. oktobrim tā skatāma Rīgā – kinoteātrī „K. Suns”.
 
Portrertfilmu cikls "Dominante": Krollis un Jaunušans (0 komentāri)
Ilona Brūvere, Rīgas pašvaldības Kultūras iestāžu apvienības Mediju komunikācijas projektu vadītāja
Portretfilmu ciklā "Dominante" 27. oktobrī pl. 15.00 Mākslas darbinieku namā (Vaļņu ielā 9) filmas par grafiķi Gunāru Krolli un aktieri un režisoru Alfredi Jaunušanu.
 
Dokumentālā filma jauniešiem "Kleitas, mātes un meitas" (0 komentāri)
Marta Bite, "Ego Media"
No 22. oktobra kinoteātrī "Kino Citadele" izrāda, iespējams, pirmo latviešu dokumentālo filmu, kuras galvenā mērķauditorija ir bērni un pusaudži. "Kleitas, mātes un meitas" ir sirsnīgs stāsts par meitenēm tīņu vecumā, par viņu mammām un ģērbšanos. Filma būs interesanta gan pusaudzēm, gan viņu māmiņām, gan plašākai auditorijai, tās režisore ir Norvēģijā dzīvojošā Ilze Burkovska-Jakobsena.
 
Jau otro reizi notiek Baltijas un Ziemeļvalstu kinoproducentu tikšanās (0 komentāri)
Ilze Gailīte-Holmberga, Nacionālā Kino centra vadītāja
2010. gada 28. un 29. oktobrī Nacionālais Kino centrs sadarbībā ar Dānijas Kultūras institūtu Latvijā, Latvijas Kinoproducentu asociāciju un citiem partneriem rīko Latvijas, Baltijas un Ziemeļvalstu producentu tikšanos Riga Meetings 2010. Šīs tikšanās mērķis ir veicināt Baltijas un Ziemeļvalstu filmu producentu sadarbību un filmu nozares finansējuma piesaisti Rīgai un Latvijai.
 
Muzikāli kinematogrāfiski kulinārs pasākums "Misis Ģertrūde ielūdz vakariņās" (0 komentāri)
Zane Estere Gruntmane, Ģertrūdes ielas teātris
Piektdien, 29. oktobrī plkst. 21:00 Ģertrūdes ielas teātrī.
 
Pirmizrāde spēles īsfilmai "Gaismas zīmes" (0 komentāri)
Aija Bērziņa, Vides Filmu studija
Trešdien, 10. novembrī, kinoteātra "Rīga" Mazajā zālē pirmizrādi svinēs režisore Ilze Kunga, kura pabeigusi īsmetrāžas spēlfilmu "Gaismas zīmes" ar Egonu Dombrovski un Sandru Zvīguli galvenajās lomās. Jaunā filma iekļauta īpašā seansā, kuru papildina pēdējo piecu gadu Ilzes Kungas filmas – "Randevu", "Priežu bērni" un "Spirāle".
 
Lāčplēšdienā izrāda filmu "Bermontiāda" (0 komentāri)
Nacionālais Kino centrs
Dokumentālā filma „Bermontiāda” par trauksmainajiem notikumiem, kurus atzīmējam Lāčplēša dienā. 11. novembrī pl. 21:20 to rāda LTV1.
 
Latvijas filma "Ziemassvētku brīnums Rīgā" iekļūst pasaules septiņu labāko tūrisma filmu grupā (0 komentāri)
Latvijas vēstniecība Austrijā
Latvijas filma "Ziemassvētku brīnums Rīgā" ir iekļuvusi šī gada pasaules septiņu labāko tūrisma filmu grupā un iegūst Starptautiskās tūrisma filmu festivālu komitejas (CIFFT) 2010. gada atzinības balvu Vīnes "Festivālu festivālā". Filmas producenti ir Rīgas Tūrisma koordinācijas un informācijas centrs un "Style Masters" studija.
 
Norvēģijas un Dānijas filmu programma "Sievietes skats" (0 komentāri)
Līva Rubene, Kinoskola
No 25. līdz 28. novembrim norisināsies Norvēģijas un Dānijas filmu programma Sievietes skats, kurā iekļautas norvēģu un dāņu spēlfilmas, ko veidojušas režisores – sievietes. Programmas fokuss ir “sievietes skats”, tas unikālais pasaules izjūtā, filmu tematikā un stāstījumā, ko savos radošajos darbos, arī šķietami tradicionāli tik vīrišķīgā profesijā kā kinorežija, ienes sievietes. Filmu programma skatāma kinoteātrī KSuns no ceturtdienas līdz svētdienai seansos plkst.18.00 un 20.00. Filmu programmas atklāšana – 25. novembrī plkst.17.30. Ieeja uz seansiem – brīva.
 
"2ANNAS" filmu programma (0 komentāri)
Amanda Boka, "2ANNAS" projekta koordinatore
Starptautiskais īsfilmu festivāls "2ANNAS" saviem cienītājiem piedāvā aizraujošas filmu programmas divās Rīgas izklaides vietās. Kafejnīcā "Piens" 7. decembrī pl. 19:00. Klubā "Nabaklab" 13. decembrī pl. 20:00.
 
Filmu programma "Operēt pasauli" (0 komentāri)
Zane Balčus, Rīgas Kino muzeja projektu vadītāja
No 2010. gada decembra līdz 2011. gada martam Rīgas Kino muzejā septiņus ceturdienas vakarus pl. 18.30, aicinām apmeklēt filmu seansus, kuru atlases pamatā ir filmu operatoru darbs. Latvijas dokumentālajā un spēles kino darbojušies daudz izcilu operatoru, tāpēc ar šo programmu vēlamies pievērstu pastiprinātu uzmanību attēla kvalitātei un tā nozīmei kopējā filmas tēlā. Līdz šim nav tikusi īstenota līdzīga programma, aplūkojot vienlaikus jaunākos autorus ar vecmeistariem. Programmā pārstāvēti operatori Uldis Brauns, Kalvis Zalcmanis, Ivars Seleckis, Juris Podnieks, Dāvis Sīmanis sen., Jānis Eglītis, Gints Bērziņš, Aleksandrs Grebņevs un citi.
 
Portrertfilmu cikls "Dominante": Martinsons un Varslavāne (0 komentāri)
Ilona Brūvere, Rīgas pašvaldības Kultūras iestāžu apvienības Mediju komunikācijas projektu vadītāja
Mākslas darbinieku namā (Vaļņu ielā 9) 15. decembrī 18.00 portretfilmu cikls "Dominante" turpina iepazīstināt skatītāju ar izcilām kultūras personībām. Šoreiz ar keramiķi Pēteri Martinsonu un kostīmu mākslinieci Večellu Varslavāni. Seansa garums 1 stunda. Ieeja bez maksas.
 
Amatierkino programma Rīgas Kino muzejā (0 komentāri)
Agnese Lūse, Laikmetīgās mākslas centrs
Divās programmās – 10. un 17. decembrī plkst. 18:30 – Rīgas Kino muzejā ir iespēja skatīt vairāk nekā 20 īsmetrāžas amatierfilmas no 20. gs. 60. – 80 .gadiem, kas gan liriski poētiskā, gan sociāli kritiskā intonācijā atklās laikmeta impresijas, Rietumu vīzijas, mākslinieku portretus.
 
Lekcija par poļu un čehu sirreālisma kino (0 komentāri)
Anda Kļaviņa, Laikmetīgās mākslas centrs
Laikmetīgās mākslas centrs izstādes "Un citi" ietvaros aicina apmeklēt Dr. Cēzara Baljestera lekciju "Austrumeiropas sirreālisma kino 1960. – 1980.tajos gados: Polija un Čehoslovākija", kas notiks otrdien, 14. decembrī plkst. 18.00 "Rīgas mākslas telpā". Lekcijai sekos saruna, kurā piedalīties aicināti mākslinieki Artūrs Riņķis un Juris Dimiters, kā arī mākslas zinātniece Irēna Bužinska. Pasākumu vada kuratore Anda Kļaviņa.
 
Filmu programma "Operēt pasauli" 29. decembrī (0 komentāri)
Zane Balčus, Rīgas Kino muzeja projektu vadītāja
Trešdien, 29.decembrī plkst. 17:00, aicinām uz otro seansu ciklā "Operēt pasauli". Pirms seansa ap plkst. 16 aicinām just līdzi operatoru roku laušanās sacensībās! Projekts "Operēt pasauli" veltīts Latvijas operatoru mākslai, tādēļ sacensībās piedalīsies gan šīs profesijas pārstāvji, gan arī citi ar kino saistīti profesionāļi.
 
Filmu programma "Operēt pasauli": filmas 13. janvārī (0 komentāri)
Zane Balčus, Rīgas Kino muzeja projektu vadītāja
No 2010. gada decembra līdz 2011. gada martam Rīgas Kino muzejā tiek izrādīta filmu programma "Operēt pasauli", kuras atlases pamatā ir filmu operatoru darbs. Jaunā gada filmu sezonu uzsāksim ceturtdien, 13. janvārī plkst. 18:30 ar trešo seansu šajā ciklā. Tā kā seanss būs garš (aptuveni 3 stundas), pirms seansa ap 18 aicinām nobaudīt pašceptas maizītes!
 
Animācijas īsfilmu programma “2ANNU Projektors” (0 komentāri)
Amanda Boka, "2ANNAS" projekta koordinatore
Starptautiskā īsfilmu festivāla "2ANNAS" komanda sarūpējusi nākošo cienastu saviem viesiem kafejnīcā "Piens" (8.03.) un klubā "Nabaklab" (21.03.).
 
Pirmizrāde dokumentālajai filmai "Pēckara gadi" (0 komentāri)
Zane Balčus, Rīgas Kino muzeja projektu vadītāja
Piektdien, 8. aprīlī plkst. 18:00 Rīgas Kino muzejā notiks pirmizrāde dokumentālajai filmai "Pēckara gadi" no dokumentālo filmu cikla „Kino gadsimts Latvijā.” Filmas autors Agris Redovičs, režisors Dāvis Sīmanis, producente Dzintra Geka.
 
Dānijas filmu dienas (0 komentāri)
Dānijas Kultūras institūts
Piektdien, 15. aprīlī, plkst. 18:30 kinoteātrī "K Suns", atklāj Dānijas filmu dienas.
 
Baltijas īsfilmu programma "Supershorts" (0 komentāri)
Amanda Boka, "2ANNAS" producente, projekta koordiantore
Starptautiskais īsfilmu festivāls "2ANNAS" 19. aprīlī klubā "Nabaklab" aicina skatītājus uz Baltijas īsfilmu programmu "Supershorts", kas tapusi sadarbībā ar īsfilmu portālu balticshorts.com.
 
Krisas Krausas filma "Gravity and Grace" (0 komentāri)
Katrīna Teivāne, "kim?" laikmetīgās mākslas centra tekstu autore
2011. gada 5. maijā plkst. 19.00 "kim?" ievērojamās amerikāņu rakstieces un režisores Krisas Krausas (Chris Kraus) filmas “Gravity and Grace” prezentācija.
 
Rodrigo Rikarda filmas Kino muzejā (0 komentāri)
Zane Balčus, Rīgas Kino muzeja projektu vadītāja
26. maijā plkst. 17:00 Mākslas dienu ietvaros Rīgas Kino muzejā tiks demonstrētas divas režisora Rodrigo Rikarda filmas – „Dzīvais māls” (1966) un „100 gadi un ota. Margarita Stīpnieks” (2010).
 
"Kino svētki" Kalnciema kvartālā (0 komentāri)
Una Meiberga, projektu vadītāja
19. un 20. augustā Rīgas svētkus ietvaros Kalnciema kvartālā notiek "Kino svētki".