VIZUĀLO MĀKSLU PORTĀLS

LV   ENG
Mākslas dienas 2010
Elīna Šleinere, "Mākslas dienu" informatīvās kampaņas koordinatore, "Pareizā ķīmija"
13.04.2010 - 15.05.2010

No šī gada 13. aprīļa līdz 15. maijam visā Latvijā norisināsies „Mākslas dienas”, kas kopš 1959. gada ir izveidojušās par tradīciju. Šī gada devīze „Es tieši uz ielas eju tev klāt, es gribu ar tevi parunāt” ir no Imanta Ziedoņa dzejoļa, kas aicina uz dialogu, saprašanos, toleranci un draudzību. Ievērojamākie notikumi šogad Rīgā ir mākslinieku gājiens 13. aprīlī, ar ko tiks atklātas Mākslas dienas un laikmetīgās mākslas izstāde „Pārmija” Rīgas Mākslas telpā. 23. aprīlī tiks atklāta vēsturiskā izstāde "Mākslas dienas toreiz. '59 - '89” Latvijas Mākslinieku savienības galerijā.
 
 
Mākslas dienas 2010
Ik gadu pavasarī šo notikumu gaida gan mākslinieki, gan muzeji un to darbinieki, izstāžu zāles un galerijas, gan arī Latvijas iedzīvotāji. "Mākslas dienu 2010" ietvaros visā Latvijā tiek rīkoti dažādi pasākumi, izstādes, atvērto durvju dienas mākslinieku darbnīcās un mācību iestādēs, kā arī koncerti un citi ar mākslām saistīti notikumi. Šogad pirmo reizi informācija par visiem organizētajiem pasākumiem būs pieejama "Mākslas dienu" mājas lapā www.makslasdienas.lv.

Mākslas dienu gājiens
"Mākslas dienas 2010" un izstādi “Pārmija” atklās mākslinieku un mākslas mīļotāju gājiens 13. aprīlī plkst. 17:00 no Raiņa pieminekļa Esplanādes parkā līdz Rīgas pilsētas izstāžu zālei “Rīgas mākslas telpa” Kungu ielā 3. Visi mākslinieki, mākslas cienītāji un entuziasti, radoši un aktīvi cilvēki ir aicināti vienoties kopīgā gājienā, paužot savu mīlestību un atbalstu mākslai.

Izstāde “Pārmija”
Laikmetīgās mākslas izstāde “Pārmija” norisināsies no 13. aprīļa līdz 6. maijam Rīgas izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa”. Pārmija = Ej runāt – nāc klausīties! “Pārmija” ir izstāde par domu, skatu, ieskatu, attēlu, sajūtu un svārstību apmaiņu. Tā ir par runāšanu, klausīšanos un dzirdēšanu. Tā ir arī par jaunām trajektorijām un apmaiņas procesiem. Izstādes ekspozīciju veido kuratoru grupa „5 Ievas”. Izstādē iekļauti aptuveni 120 Latvijas mākslinieku darbi, kuri skatītājus aicinās un pārdomām, sarunu un pārmiju. Izstāde veidota ar domu ikvienam kaut ko radīt: uzgleznot gleznu, uzrakstīt dzejoli vai dziedāt, kas rezultātā radītu gandarījumu un veicinātu sarunu. Tas ir galvenais, ko cilvēku labā šodien spēj sniegt plašās Mākslas dienu izstādes.

Mākslas dienas toreiz. '59 - '89
2010. gadā "Mākslas dienas" notiks jau 51. reizi, tāpēc šogad tiek rīkota vēsturiskā izstāde "Mākslas dienas toreiz. '59 - '89” LMS galerijā. Izstādes atklāšana 23. aprīlī. „Katru gadu, rīkojot Mākslas dienas, tika sagatavoti plakāti, kuri aicināja cilvēkus apmeklēt izstādes, pasākumus, radošās darbnīcas un lekcijas par mākslā aktuālām tēmām. Šie plakāti katrs ir unikāls kāda mākslinieka darbs un vēsturiskais „Mākslas dienu” atspoguļotājs”, tā izstādes organizatore, mākslas zinātniece Sniedze Kāle.

Mākslinieki
Diāna Adamaite, Kārlis Ādminis, Aleksandrs Andrejevskis, Anitra Bērziņa, Kristians Brekte, Patrīcija Brekte, Māra Brīvere, Māris Čačka, Jānis Daugaviņš, Diāna Dimza-Dimme, Ivars Drulle, Reinis Dzudzilo, Flēra Fedjukova, Inguna Gremzde, Bārbala Gulbe, Keta Gūtmane, Marta Ģibiete, Vilnis Heinrihsons, Dārta Hofmane, Raitis Hrolovičs, Zane Iltnere, Uldis Jancis, Rasa Jansone, Jānis Jansons, Mārīte Kluša, Ernests Kļaviņš, Sergejs Koļečenko, Inguna Krolle-Irbe, Gunārs Krollis, Daiga Krūze, Jānis Kupčs, Agnese Kurzemniece, Andrejs Lavrinovičs, Leonards Laganovskis, Māris Lagzdiņš, Iveta Laure, Kristīne Lazdāne, Līga Lazdiņa, Dainis Lesiņš, Madara Lesīte, Inese Leite, Liene Liepiņa, Andris Maračkovskis, Ieva Maurīte, Alise Mediņa, Elizabete Melbārzde, Anita Meldere, Sanita Mickus, Jānis Murovskis, Jānis Noviks, Pēteris Noviks, Evija Timma-Novika, Haralds Ozoliņš, Egons Peršēvics, Ieva Pētersone, Anda Poikāne, Ieva Prāne, Laura Prikule, Lāsma Pujāte, Jānis Purcens, Mārtiņš Rozenfelds, Karīna Rungenfelde, „Some 1”, Ojārs Skadiņš, Evija Freidenfelde-Sedleniece, Pēteris Sidars, Edgars Spridzāns, Agnese Stabiņa, Laima Steika, Māris Subačs, Mētra Štelmahere, Ingemāra Teija, Leonīds Tugaļevs, Viktorija Valujeva, Eva Vēvere, Lauris Vītoliņš, Ina Voroncova, Ilgvars Zalāns, Sandra Zagurila, Aija Zariņa, Ivonna Zīle.

Plašāka informācija un notikumu kalendārs no 12. aprīļa www.makslasdienas.lv

"Mākslas dienu 2010" organizatori: Latvijas Mākslinieku savienība, pasākumu aģentūra “Pareizā ķīmija”, “Dators x Dizains”.

Šī gada "Mākslas dienu" dizaina autore: māksliniece Dace Draveniece www.muhamors.lv
 
Atgriezties
 
 
 
Komentāri
 
Jūsu vārds
Jūsu e-pasts
Teksts