VIZUĀLO MĀKSLU PORTĀLS

LV   ENG
Kino, mākslas un kultūras festivāls "RojaL" Rojā
Jurģis Krāsons un Māris Grosbahs, festivāla idejas autori
28.07.2011 - 30.07.2011

Rojā pirmo reizi norisināsies kino un mākslas festivāls "RojaL", rojiniekiem un viesiem piedāvājot daudzveidīgu kultūras notikumu programmu.
 
Māra Grosbaha akcija "Pastaiga ar zilo cerību sivēnu" Rojā
Māra Grosbaha akcija "Pastaiga ar zilo cerību sivēnu" Rojā
Māra Grosbaha akcija "Pastaiga ar zilo cerību sivēnu" Rojā
Māra Grosbaha akcija "Pastaiga ar zilo cerību sivēnu" Rojā
Māra Grosbaha darbu uzstādīšana Rojā
Māra Grosbaha darbu uzstādīšana Rojā
 
Festivāla pamatideja ir popularizēt kino un mākslas nozari ārpus Rīgas, tādējādi decentralizēt Latvijas kultūras dzīves norises. Festivāls notiks ārpus ierastā darba dzīves konteksta kooperatīvā, eksperimentālā ideju apmaiņas vidē. Nākotnē to paredzēts izvērst par plašāku starptautiska mēroga starpnozaru projektu.

Festivālā tiks izrādītas gan latviešu dokumentālās, spēles un animācijas filmas, gan arī Rīgas Starptautiskā kinofestivāla "Arsenāls" un Gētes institūta Rīgā piedāvātās ārvalstu filmas gan Rojas kultūras centrā, gan vairākās vietās Rojas pilsetvidē. Par šī gada festivāla goda viesi ir aicināts kinooperators un režisors Ivars Seleckis, kurš savos darbos pievērsies Kurzemes zvejniekciematu dzīvei.

Rojas Kultūras centrā norisināsies Latvijas jauno un topošo režisoru filmu skate – konkurss. Gados jaunākie kino skatītāji būs aicināti apmeklēt bērnu rītus, kuros tiks demonstrētas latviešu animācijas filmas. Ar bērniem tiksies "Animācijas Brigādes" mākslinieks, scenārists, komponists un producents Māris Putniņš, stāstot, kā top viņa filmas. Talsinieka Rūdolfa Miķelsona vadībā notiks darbnīca, kurā viņš iepazīstinās ar savu filmu radīšanas procesu.

Festivāla laikā notiks bezmaksas brīvdabas nakts seansi jūrmalā, mākslas notikumi ierastās un ne tik ierastās vietās, radošās darbnīcas, koncerti, diskusijas, lekcijas, performances.

Rojas pilsētvidē un Jūras zvejniecības muzejā tiks atklāta mākslinieka Māra Grosbaha izstāde, kurā būs izmantota plaša mediju amplitūda – skulptūras, objekti, skaņu instalācijas, video, fotogrāfijas un zīmējumi. Izstādes idejiskais saturs ir vienojošs: tie ir daudzslāņaini stāsti par cilvēkiem un viņu sapņiem, par dažādām lietām un parādībām, kas iedvesmo un palīdz dzīvot. Darbi jau no maija beigām tiek palēnām izstādītu un atrādīti Rojā.

Mākslas darbu apskates maršrutā tiks iekļauti arī mākslas laboratorijas "RojaRaku" laikā radītie darbi. Desmit gadus – no 1997. līdz 2006. gadam – "Serdes" biedrs, mākslinieks Māris Grosbahs aicināja dažādu jomu māksliniekus (tēlniekus, vides māksliniekus, keramiķus, videomāksliniekus, fotogrāfus, teātra māksliniekus utt.) darboties Rojā, mākslas laboratorijā "RojaRaku". Pateicoties tam, ik gadu uz dažām nedēļām te izveidojās Latvijā unikāla radošu meklējumu un eksperimentu laboratorija.

Festivāla idejas autori un tā virzītāji: Jurģis Krāsons un Māris Grosbahs

Festivālu atbalsta: Rojas novada dome, VKKF, Starpnozaru mākslas grupa "Serde", Rojas Kultūras centrs, SIA „Rīgas Laiks“, tipogrāfija „Rauda“, SIA „Magnum NT“, Swedbank, viesnīca „Roja“, viesnīca „Mare“.

Vairāk: www.roja.lv , www.facebook.com/fROJAL
 
Atgriezties
 
 
 
Komentāri
 
Jūsu vārds
Jūsu e-pasts
Teksts