VIZUĀLO MĀKSLU ŽURNĀLS

LV   ENG
Tilti
Diāna Rutkovska, mākslas zinātnes 6. kursa studente
Tiltam allaž ir simboliskas saiknes nozīme, tomēr tradicionālā izpratnē tilta funkcija ir savienot divus krastus, būt par pāreju starp vairākām robežšķirtnēm. Tāpat tas bija arī tēlniecības izstādē, kurai tika dots daudznozīmīgais, bet izstādes ieceri visai precīzi raksturojošais nosaukums „Tilti”. Izstāde no 2010. gada 30. aprīļa līdz 30. martam bija skatāma Rīgas Sv. Pētera baznīcā.
 
Atkritumu paradīze
Zanda Jankovska, mākslas zinātnes 6. kursa studente
„Kad pastaigājos, es redzu daudz atkritumus. Visur. Pat tad, kad izeju ārpus sabiedriskās telpas; arī dabā ir daudz patēriņu produktu, bet īpaši pilsētās, kur katru dienu ielās tiek atklāta jauna atkritumu izstāde,” tā par savu pasaules tvērumu izsakās jaunais holandiešu mākslinieks Sebastjāns van Dālens (Sebastiaan van Daalen, 1989).
 
Dzeja ceturtdienas puskrēslā
Zanda Jankovska, mākslas zinātnes 6. kursa studente
Kas ir vizuālā māksla un kas ir mūzika, teātris, deja - šis jautājums, lai cik tiešs nebūtu, atbildē ir palicis abstrahēts, kad tēlotājmākslas arēnā 20. gadsimta otrajā pusē parādās performatīvi mākslas darbi, veidojot tā sauktos starpdisciplināros mākslas darbus. Savstarpējā mākslu sintēzes valoda ir kļuvusi par laikmeta fundamentu, neļaujot kritiķim vai teorētiķim visu definēt viennozīmīgi, bet gan skatīt procesus caur sev tuvāko skatu prizmu, kurā tas ir specializējies.
 
Par Andra Biezbārža izstādi "Ceļinieka piezīmes"
Zanda Jankovska, mākslas zinātnes 6. kursa studente
Talsu novada muzejā vēl pēdējo nedēļu, līdz 7. martam, ir apskatāma Talsu mākslinieka Andra Biezbārža (1950) personālizstāde „Ceļinieka piezīmes”, kas veltīta mākslinieka 60 gadu jubilejai.
Andris Biezbārdis ir viens no Talsu mākslinieku grupas „Krūmu grupas” kodola biedriem, kurš darbojas tajā no pašiem pirmsākumiem – 1984. gada. Andra Biezbārža glezniecībā tik lielu nozīmi neieņem gleznošana plenērā kā citiem „Krūmu grupas” biedriem – Gunai Millersonei, Guntai Kalserei un Andrim Vītolam. Plenērā Andris Biezbārdis ar zīmuli tikai skicē kādus noteiktus motīvus, kurus vēlāk darbnīcā iekļauj gleznojumos. Viņu inspirē arīdzan Veģu pansionāta bērnu zīmējumi, kurā no 1993. gada strādā par zīmēšanas skolotāju, un dažkārt no bērnu naivajiem un primitīvajiem zīmējumiem pārņem elementus, kurus ekspresīvākā un abstraktākā izpildījumā pārnes glezniecībā, kas emocionāli mākslinieka darbos ienes depresīvas noskaņas. Andris Biezbārdis pēdējos gados ir pievērsies arīdzan popārtisku asamblāžu veidošanā – nelielās kartona kastītēs ielīmējot gan izdrukas un avīžu izgriezumus, gan rotaļlietas.