VIZUĀLO MĀKSLU ŽURNĀLS

LV   ENG

 
Bezmērķīgās skumjas jeb Mazais nāves skapītis
Margarita Zieda
Saulainā svētdienas pēcpusdienā dodoties uz Berlīnes Jauno nacionālo galeriju apskatīties no Parīzes atceļojušo izstādi “Melanholija. Ģēnijs un ārprāts mākslā“, nonācu skarbā konfrontācijā ar realitāti. Mīsa van der Roes stikla māju, pie kuras drūmi svinīgi plīvoja melni karogi ar sarkanā rakstītu vārdu MELANCHOLIE pār tiem, bija apjozuši iekšā tikt gribētāji tādā izvērsumā, ka būtu jārēķinās, mazākais, ar stundas gaidīšanu ziemai līdzīgā pavasara salā, lai vispār tiktu pie skumjām iekšā. Parīzē gan esot bijis līdzīgi – Grand Palais, no kurienes izstāde ir atceļojusi uz Berlīni, sakās fiksējusi 4000 apmeklētāju dienā, un aculiecinieki apraksta rindas, kas stiepušās vēl no Elizejas laukiem, liekot cilvēkiem apstāties uz nopietnāku laiku “Melanholijas“ priekšā.


 
Tate trienniale 2006 - jaunā britu māksla
Ilze Strazdiņa Londonā
 
Izstāde kā telpas tēls jeb Mindaugs Navaks Rīgā
Gundega Cēbere
Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā no 24. marta līdz 7. maijam iekārtota pazīstamā Lietuvas mākslinieka, 2004. gada Baltijas Asamblejas balvas laureāta Mindauga Navaka personālizstāde “R darbi”.

 
Neatliekamā palīdzība Čečenijai
Alise Tīfentāle
Ilgtermiņa laikmetīgās mākslas projekts “Neatliekamā biennāle Čečenijā: pieturvieta “Rīga” (Ceļasoma no Parīzes uz Grozniju)” no 24. februāra līdz 12. martam bija skatāms katru piektdienu, sestdienu un svētdienu Rīgas pilsētas izstāžu zāles topošajās telpās Kungu ielā 3. Izstādes kuratore – Evelīna Žuano (Evelyne Jouanno), Rīgas izstādes kuratore – Ieva Kalniņa.

Mājaslapa internetā www.emergency-biennale.org