VIZUĀLO MĀKSLU ŽURNĀLS

LV   ENG
Mākslinieka ģēnijs
Artis Svece
 
"Bez nosaukuma"
Jānis Taurens
 
Mākslinieks paradigmu maiņās un teorētiskās domas līkločos
Stella Pelše, LMA Mākslas vēstures intitūts
 
Māksinieks un mākslas subjekts
Ēriks Kolosovs
 
Succes de scandale
Jānis Frišvalds
 
Vakars klāt!
Alise Tīfentāle
Četru tēmu pieteikumi saviesīgām sarunām par mākslinieka statusu laikā, kad pienākušas mākslas beigas.

 
Klātesošā fotogrāfe
Kārlis Vērpe
 
Padomju mākslinieks - vai tas skan lepni?
Jānis Borgs
 
Mākslinieks un karš. Bosnijas stāsts
Andris Vītoliņš
Stāsts būs par Almu Suljeviču (Alma Suljevič),  dzimušu 1963. gadā.

Pirmajā vakarā, ierodoties Sarajevā, mēs apmeklējām projekta “Barakas” pasākumu, kur satiekam Almu. Turpmāko nedēļu mēs bieži sazvanāmies un ejam kopā iedzert kafiju. Iedzert kafiju ar Almu nozīmē piecas – septiņas stundas nemitīgas sarunas. Laikam vairs nav nozīmes, bet vienīgais, kas beidz sarunas, ir nogurums un tas, ka kafetērija slēdzas ciet.

Alma Suljeviča ir multimediāla māksliniece, kas studējusi filozofiju un tēlniecību. Šobrīd viņa ir pasniedzēja Sarajevas Mākslas akadēmijā. Viņa ir piedalījusies daudzās starptautiski skaļu vārdu guvušās izstādēs, to skaitā arī Venēcijas biennālē.

Almas mācību beigas sakrita ar kara sākumu 1991. gadā. Pēc izglītības iegūšanas neilgi pastrādājot savā nozarē, viņa piesakās par brīvprātīgo Bosnijas un Hercegovinas (BIH) armijā. Tas bija īpatnējs bataljons, kas paralēli karadarbība nodarbojās ar kultūru un izklaidi. Sarajevā mani iepazīstināja ar vairākiem inteliģentiem, kas bija karojuši kopā. Tulkotāji, dzejnieki, aktieri, mākslinieki – no vienas vienības. Visu blokādes laiku viņi pavadīja aplenktajā Sarajevā.